Advanced Intercompany - rozwiązanie dla grup kapitałowych
22767
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-22767,page-child,parent-pageid-694,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive
 

Advanced Intercompany

Rozwiązanie dla grup kapitałowych

Skuteczna organizacja danych

W ramach rozwoju produktów, które odpowiadają na potrzeby klientów zarządzających grupami kapitałowym, firma IT.integro opracowała moduł Advanced Intercompany.

Pozwala on użytkownikom z różnych firm, pracującym w systemie Microsoft Dynamics 365 Business Central (dawniej Microsoft Dynamics NAV), przesyłać dokumenty sprzedażowe i zakupowe w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie łączy w sobie zalety typowego systemu EDI ze specyficznymi wymaganiami dotyczącymi obrotów wewnątrzgrupowych, m.in. śledzeniem ilości i wartości towarów w drodze.

Advanced Intercompany

Synchronizacja dokumentów rozpoczyna się w momencie zwolnienia nowego zamówienia sprzedaży lub zakupu. Zamówienie jest następnie automatycznie wysyłane do firmy partnerskiej i tam oczekuje na weryfikację, która może dotyczyć m.in. uzgodnionych dat dostawy, ilości lub cen. Po zatwierdzeniu, system tworzy docelowy dokument, a potwierdzenie przyjęcia zamówienia jest przesyłane z powrotem do zamawiającego. W ten sposób, obie firmy uzgadniają istotne elementy dokumentu przed rozpoczęciem jego realizacji.

Przesyłana jest również informacja o tym, że zamówienie zostało wysłane – w ten sposób można na bieżąco śledzić stan realizacji każdej międzyfirmowej transakcji. Po przyjęciu towarów na magazynie, faktura może zostać zaksięgowana automatycznie, kończąc rozliczenie transakcji.

Dodatkowo możliwe jest też przesyłanie pojedynczych dokumentów, np. faktur usługowych, które nie podlegają procesowi logistycznemu.

Folder

Advanced Intercompany

AIC-2

Korzyści

Poza korzyściami związanymi ze zredukowaniem ryzyka pomyłek w trakcie wprowadzania zamówień do systemu ERP, firmy korzystające z modułu Advanced Intercompany mogą śledzić przepływy wartości zapasów w drodze pomiędzy podmiotami danej grupy kapitałowej.

W przypadku, kiedy proces obsługiwany jest ręcznie, trudno jest obliczyć wartość zapasów, które zostały wysłane, lecz jeszcze nie dotarły do celu. W module Advanced Intercompany proces ten jest realizowany w ten sposób, iż w momencie wysyłki zapasów z podmiotu źródłowego – w podmiocie docelowym automatycznie księgowany jest dokument przyjęcia na lokalizację „w drodze” i tworzone jest zlecenie przesunięcia między ową lokalizacją a faktyczną lokalizacją magazynową.

 

Wykorzystanie modułu Advanced Intercompany daje szanse współpracującym firmom na:

 

  • Prostsze tworzenie skonsolidowanych sprawozdań finansowych poprzez usprawnienie procesu uzgadniania wartości towarów w drodze
  • Uzgodnienie dokumentu zamówienia przed jego ostatecznym zatwierdzeniem w buforze przychodzących zamówień
  • Przyspieszenie realizacji transakcji sprzedaży i zakupu w swoim systemie Dynamics 365 Business Central, zarówno na rzecz partnera jak i klienta końcowego
  • Zmniejszenie ilości błędów wynikających często z ręcznego przepisywania danych z różnych dokumentów

Przeznaczenie

Pomimo że główne założenia modułu zostały opracowane z myślą o grupach kapitałowych, można go z powodzeniem wykorzystać również w innych organizacjach, na przykład w grupie ściśle współpracujących partnerów biznesowych.

Komplementarny z modułem MDMS

Moduł Advanced Intercompany jest zwykle wdrażany z komplementarnym modułem MDMS, który pozwala na ujednolicenie danych stałych (np. numerów zapasów) w podmiotach powiązanych, co znakomicie ułatwia ustawienie i funkcjonowanie modułu Advanced Intercompany. Aczkolwiek możliwe jest jego samodzielne wdrożenie przy założeniu, iż firmy będą utrzymywać wymieniane dane w ujednoliconych formatach.

IC Obrót towarami

IC Obsługa sprzedaży

IC Drop shipment

Przeczytaj Politykę Cyklu Życia Produktów dla aplikacji tworzonych przez IT.integro