Dynamics Business Forum 2020

Co działo się podczas Dynamics Business Forum on-line 2020? Zobacz nagrania z konferencji!

Za nami kolejna edycja otwartych spotkań z przedstawicielami biznesu Dynamics Business Forum. 14 i 27 października 2020 roku ponad 300 osób wzięło udział w wirtualnych konferencjach, słuchając wystąpień prelegentów oraz uczestnicząc w tematycznych dyskusjach z ekspertami w tzw. wirtualnych pokojach. Głównym tematem tegorocznej edycji była nowoczesna technologia dla biznesu – rozwiązania Microsoft, które odmieniają funkcjonowanie przedsiębiorstw i dają im nowe możliwości. Nagrania z konferencji można za darmo zobaczyć na stronie www.DynamicsBusinessForum.pl

5 lat Dynamics Business Forum

Pierwszą otwartą konferencję pod szyldem Dynamics Business Forum zorganizowaliśmy w 2016 roku przy wsparciu Microsoft oraz innych Partnerów Microsoft w Polsce. O tym, jak przebiegała pierwsza edycja wydarzenia, można przeczytać w podsumowaniu konferencji Dynamics Business Forum 2016.

W 2019 roku odbyły się dwa cykle konferencji. W kwietniu i maju podczas dwunastu spotkań pod szyldem Dynamics Business Forum on-tour przedstawiciele przedsiębiorstw z różnych branż mogli za darmo spotkać się z ekspertami systemów informatycznych klasy ERP. Przedstawili oni ideę budowania strategii przedsiębiorstwa w oparciu o nowoczesne rozwiązania technologiczne. Uczestnicy mogli również poznać działanie jednego z najbardziej popularnych na świecie systemów ERP – Microsoft Dynamics 365 Business Central.

W październiku 2019 odbyło się pięć spotkań w ramach cyklu Dynamics Business Forum Przemysł 4.0. Program został przygotowany pod względem potrzeb przedsiębiorstw produkcyjnych. Uczestnikom została przybliżona koncepcja Przemysłu 4.0, która diametralnie zmienia funkcjonowanie organizacji należących do tego sektora.

Dynamics Business Forum 2020 wirtualnie

Jak już pisaliśmy w kwietniu, pandemia wirusa COVID-19 wymusiła na nas przeniesienie konferencji oraz spotkań z klientami do rzeczywistości wirtualnej, a tym samym całkowicie wkroczyliśmy w rzeczywistość cyfrowej transformacji. W związku z tym nie mogliśmy odwiedzać polskich miast w celu nawiązania bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi i obecnymi klientami. Widząc jednak zwiększone zapotrzebowanie ze strony rynku na sprawdzone systemy informatyczne, zdecydowaliśmy się zorganizować Dynamics Business Forum on-line – w formie wirtualnej konferencji. Uczestnicy mogli wybrać jeden z dwóch dostępnych terminów – 14 lub 27 października 2020.

O czym rozmawialiśmy podczas Dynamics Business Forum on-line 2020?

Konferencja rozpoczęła się od przedstawienia analizy aktualnych trendów na rynku, związanych z cyfrową transformacją, a także problemami gospodarczymi wywołanymi przez kryzys związany z COVID-19. Jednym ze sposobów, aby zadbać o odporność przedsiębiorstwa na niespodziewane zmiany polityczne, społeczne i ekonomiczne, jest wdrażanie nowoczesnych rozwiązań, takich jak chmura obliczeniowa, analityka biznesowa oraz sztuczna inteligencja. Pozwalają one na szybkie reagowanie i elastyczne zarządzanie dostępnymi zasobami.

Uczestnicy wydarzenia mogli dowiedzieć się również, jakie znaczenie dla zarządzania ma stworzenie spójnego ekosystemu rozwiązań. Realizacja koncepcji One Microsoft polega na dostarczaniu przedsiębiorstwom zintegrowanych rozwiązań, wykorzystujących takie technologie jak Machine Learning, Internet of Things, Cloud Computing, Business Intelligence.

Eksperci IT.integro, Partnera Microsoft w Polsce, podczas kilku prezentacji oraz demo, pokazali kluczowe procesy obsługiwane przez system. Były one związane m.in. z obsługą transakcji z klientami, księgowości, zakupów, magazynu czy sprzedaży. Podczas prezentacji poświęconej controllingowi poznali narzędzia, które umożliwiają prowadzenie analityki finansowej, prognozowanie przepływów pieniężnych i nie tylko.

Mimo tego, że system ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central jest systemem globalnym, polskie firmy mają dostęp do oprogramowania kadrowo-płacowego, które pozwala w systemie na realizację procesów związanych z rozliczeniami wymaganymi przez polskie prawo. Co więcej, system ERP pozwala na efektywne zarządzanie projektami, jak i rozwijanie produkcyjnej działalności przedsiębiorstwa – dzięki zaawansowanym funkcjonalnościom w tym obszarze.

Odrębną prelekcję poświęcono narzędziom dla firm między narodowych oraz wielooddziałowych, które zmagają się z brakiem spójności systemów czy danych. Nie zabrakło także prelekcji poświęconej chmurze obliczeniowej, która już od dłuższego czasu jest jednym z najgorętszych tematów w branży technologii dla biznesu.

Zobacz nagrania prezentacji z Dynamics Business Forum on-line

Jeśli nie udało Ci się wziąć udział w konferencji lub chcesz wrócić do poszczególnych prelekcji, możesz to zrobić za darmo. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.DynamicsBusinessForum.pl