IT.integro Career Starter - pierwszy etap rekrutacji już za nami!
18683
post-template-default,single,single-post,postid-18683,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
IT.integro Career Starter

Wstępny etap rekrutacji już za nami!

30 kwietnia zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznego programu stażowego IT.integro Career Starter. Formularz zgłoszeniowy można było wypełniać od pierwszego marca, kiedy to wystartowała rekrutacja. W ciągu tych dwóch miesięcy otrzymaliśmy, bagatela, 570 aplikacji. Zgłoszenia rozłożyły się równomiernie na wszystkie cztery miasta, w których pracujemy: Poznań, Warszawę, Wrocław i Wieliczkę.

Sylwetki naszych kandydatów

Wśród kandydatów przeważają studenci kierunków technicznych – przede wszystkim informatyki i jej pochodnych: informatyki stosowanej, informatyki i ekonometrii, teleinformatyki, inżynierii oprogramowania. Wielu z nich studiuje na innych, politechnicznych kierunkach, takich jak automatyka i robotyka, mechatronika, elektronika, elektrotechnika czy zarządzanie i inżynieria produkcji. Otrzymaliśmy ciekawe aplikacje również od studentów bardziej „egzotycznych” (z naszej perspektywy) specjalizacji, takich jak inżynieria biomedyczna, biologia, chemia czy prawo. 

„W tym roku, w naszym programie stażowym biorą udział także studenci oraz absolwenci kierunków związanych z marketingiem i Public Relations, gdyż miejsce czeka także w dziale marketingu – mówi Daria Widerowska, Marketing & PR Manager, IT.integro – Dostaliśmy już blisko 70 aplikacji od osób chcących rozwijać swoje umiejętności z zakresu content marketingu czy SEO, a rekrutacja trwa jeszcze dwa tygodnie!” – podsumowuje.

Kolejne etapy rekrutacji

„Już od około dwóch tygodni intensywnie analizujemy nadsyłane kandydatury i sukcesywnie kontaktujemy się z kandydatami, którzy najlepiej wpisali się w nasz profil „idealnego” stażysty. Przy tak ogromnej liczbie zainteresowanych nie mamy możliwości równie szybko skontaktować się indywidualnie z każdą z osób, ale dokładamy starań, żeby studenci i absolwenci nie czekali długo na decyzję” – mówi Agata Landzwójczak, HR Business Partner z IT.integro – „Po analizie zgłoszeń, wybranych kandydatów zapraszamy na pierwszy etap rekrutacji – test merytoryczny, który zawiera różnorodne zadania z zakresu, który określiliśmy w profilu stażysty. Test bazuje na umiejętnościach, pozwala nam wyszukać nie tylko osoby, które „przerobiły” dany zakres tematyczny w ramach studiów, ale też pasjonatów, którzy danym zagadnieniem zajmują się hobbystycznie. Jesteśmy już po pierwszych testach w Poznaniu i Warszawie, przed nami testy w Wieliczce i Wrocławiu” – dodaje.

Na bazie wyników testów wyłonione zostaną osoby, z którymi spotkamy się ponownie, tym razem na półgodzinnej rozmowie rekrutacyjnej z przyszłym liderem zespołu i rekruterem. 

W tym roku na kandydatów czeka w sumie aż 20 miejsc stażowych w ramach programu dla przyszłych konsultantów, dwa miejsca dla przyszłych administratorów lub inżynierów systemowych oraz jedno miejsce w dziale marketingu. Liczymy, że tak duża liczba chętnych (i dwukrotnie wyższa niż w roku ubiegłym!) pozwoli nam wyłonić osoby, które we wdrożeniach i tematyce Microsoft Dynamics NAV poczują się jak ryby w wodzie.

„Tymczasem życzymy powodzenia na testach i w dalszej rekrutacji oraz prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedź” – podsumowuje Agata Landzwójczak.