Transformacja cyfrowa w Polsce - Microsoft inwestuje 1 mld dolarów.

Transformacja cyfrowa w Polsce nabierze rozpędu za 1 mld dolarów od Microsoft

Celem inwestycji w realizację koncepcji Polskiej Doliny Cyfrowej i transformację cyfrową w Polsce jest zwiększenie dostępu do usług chmury obliczeniowej, nawiązanie nowych partnerstw oraz zwiększenie kwalifikacji specjalistów.

Plan inwestycyjny Microsoft w Polską Dolinę Cyfrową opiera się na stworzeniu regionu centrów danych w Warszawie i okolicach. Będzie on kolejnym elementem globalnej infrastruktury chmury obliczeniowej Microsoft. Dzięki niemu polskie przedsiębiorstwa, startupy, a także instytucje publiczne zyskają dostęp do bezpiecznych rozwiązań chmurowych i usług chmury obliczeniowej. Niezwykle istotne będzie wprowadzenie technologii chmury obliczeniowej w kluczowych dla gospodarki organizacjach. Mowa o przedsiębiorstwach sektora energetyki, produkcji, finansów, ubezpieczenia, edukacji, a także organizacji ochrony zdrowia oraz administracji rządowej.

„Z dumą ogłaszam inwestycję o wartości 1 miliarda dolarów w transformację cyfrową w Polsce i rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej. Dzisiejsze ogłoszenie bazuje na naszej blisko 30-letniej obecności w Polsce. Dostępna w kraju globalna chmura obliczeniowa Microsoft zapewni coraz szersze wykorzystanie możliwości technologii, szybsze wdrożenie innowacji oraz przyniesie więcej korzyści instytucjom publicznym i firmom z sektorów o kluczowym znaczeniu, a także prężnie rozwijającej się polskiej społeczności startupowej. Inwestycja ta będzie również stanowić silne wsparcie dla dalszego sukcesu polskich programistów. Da możliwości rozwoju kluczowych umiejętności dla około 150 000 pracowników, partnerów i studentów. Naszą misją jest wzmocnienie potencjału ludzi i organizacji w Polsce, aby mogli osiągać więcej” – powiedział Jean-Phillippe Courtois, executive vice president and president, Microsoft Global Sales, Marketing and Operations.

Rozwój kompetencji w zakresie nowych technologii

Porozumienie pomiędzy Operatorem Chmury Krajowej oraz Microsoft obejmuje także wsparcie w zakresie kompetencji. W Polsce funkcjonuje ponad 6 tys. firm partnerskich Microsoft, z którymi technologiczny gigant współpracuje od prawie 30 lat. Dzięki inwestycji partnerzy, programiści, studenci i specjaliści branży IT zyskają możliwość rozwijania swojej wiedzy i umiejętności.

W ramach programu rozwoju kompetencji specjaliści i przyszli specjaliści będą brali udział w szkoleniach, warsztatach czy hakatonach. W ten sposób rozwiną swoją wiedzę z obszaru technologii chmury obliczeniowej, Big Data, Internetu rzeczy, sztucznej inteligencji czy uczenia maszynowego.

Co mogą zyskać polskie organizacje dzięki inwestycji?

Ze wszystkich możliwości rozwiązań chmurowych będą mogły korzystać firmy, startupy, a także instytucje publiczne. Dla tych podmiotów niezwykle ważne jest zachowanie zabezpieczeń przed cyberzagrożeniami. Konieczne jest także działanie zgodne z przepisami prawa i wymogami związanymi z lokalizacją przechowywania danych oraz ich przetwarzaniem. Realizując te wymagania, będą mogły korzystać z usług w chmurze, takich jak Microsoft Azure, Microsoft 365, Dynamics 365 oraz Power Platform.

Wspieramy transformację cyfrową w Polsce

„Upowszechnianie cyfrowej transformacji i edukacja w zakresie rozwiązań chmurowych jest stałym elementem strategii IT.integro. W ostatnim roku zrealizowaliśmy dwa projekty, które pozwoliły nam na spotkanie się z polskimi przedsiębiorcami, zainteresowanymi cyfrową transformacją. W kwietniu i maju 2019 roku pod szyldem Dynamics Business Forum on tour poprowadziliśmy 12 spotkań w największych polskich miastach. Zaprezentowaliśmy wówczas narzędzia cyfrowej transformacji oraz możliwości ich wykorzystania w różnych branżach. Zauważyliśmy duże zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania ze strony przedstawicieli branży produkcyjnej. W związku z tym spotkaliśmy się z nimi jeszcze raz w październiku, biorąc udział w 5 konferencjach pod szyldem Dynamics Business Forum Przemysł 4.0.” – mówi Daria Widerowska, Marketing & PR Manager w IT.integro, a także właścicielka autorskiego portalu o marketingu BRANDnew.

„Inwestycja Microsoftu to jedna z największych w polskiej branży IT. Z pewnością będzie miała znaczący wpływ na to, że transformacja cyfrowa w Polsce się upowszechni. Jako firma działająca w branży technologicznej od prawie 30 lat, a także Partner Microsoft, dostrzegamy wiele szans na rozwój dla polskich przedsiębiorstw. Chcemy je wspierać w wykorzystaniu nowych możliwości.” – zapowiada.