Directions EMEA 2018

Podsumowanie konferencji Directions EMEA 2018

W dniach 29 – 31 października 2018 r. w Hadze, odbyła się międzynarodowa konferencja Directions EMEA 2018. Jak mówią organizatorzy, jest to niezależne wydarzenie tworzone przez partnerów dla partnerów Microsoft. To miejsce dla osób specjalizujących się zarówno w obszarze Dynamics NAV (Dynamics 365 Business Central), Dynamics 365, a także Office 365, Azure i wielu innych.

Tegoroczne spotkanie zebrało ponad dwa tysiące uczestników. Wśród nich, jak co roku znalazło się liczne grono pracowników IT.integro. kluczowego partnera Microsoft Dynamics w Polsce.

Głównym założeniem wydarzenia jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniami pomiędzy uczestnikami. To doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów, a także możliwości współpracy i określenia kierunku rozwoju każdej z organizacji biorącej udział w spotkaniu.

Wydarzenie ma również na celu wzmocnienie społeczności Dynamics. Aby czerpać korzyści z innowacyjnych produktów i budować bezkonkurencyjną przewagę na rynku.

Directions EMEA 2018

Rok 2018 jest rokiem dużych zmian zachodzących w strategii Microsoft. Dzięki czemu, konferencja Directions EMEA 2018, zyskała dodatkową wartość. Tematy sesji wpisywały się w sześć kluczowych obszarów. Dotyczyły między innymi oferty rozwiązań, doskonalenia usług, innowacji, marketingu i sprzedaży oraz migracji i nowości w systemie Dynamics 365.

W trakcie wydarzenia została przedstawiona strategia, założenia i kierunek rozwoju produktów Microsoft. Kładzie ona duży nacisk na wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI). Która będzie w przyszłości wspierać znaczącą liczbę procesów realizowanych przez przedsiębiorstwa.

Żyjemy w czasach cyfrowej transformacji. Z dnia na dzień będąc zaskakiwanymi coraz to nowymi możliwościami wykorzystania technologii w codziennym życiu i pracy wielu organizacji. Jednak prawdziwe zmiany są dopiero przed nami, a sztuczna inteligencja będzie stanowić ich wartość.

Dynamics 365 Business Central

Tematem numer jeden wielu prezentacji stał się Dynamics 365 Business Central, będący nową marką promowaną przez Microsoft. Większość z sesji opierała się na wprowadzeniu do nowych rozwiązań, ulepszeń i aktualizacji.

Dynamics 365 Business Central to kompleksowe rozwiązanie, usprawniające pracę w przedsiębiorstwach każdego typu. Jest łatwy w użyciu i wdrożeniu. Pomaga podejmować lepsze decyzje, dzięki możliwości wglądu w bieżące procesy zachodzące w firmie.

Światowa premiera Dynamics 365 Business Central w wersji chmurowej (on-cloud) odbyła się w kwietniu br.  Z kolei, w Polsce zaplanowana jest na początek 2019 roku.

Wersja w modelu tradycyjnym (on-premise) została opublikowana w październiku br. W tym samym czasie zespół Microsoft oficjalnie ogłosił, że nie będą już powstawały kolejne wersje systemu Dynamics NAV. Ich pełnoprawnym następcą stał się Dynamics 365 Business Central. To ten sam produkt i ta sama technologia, która zacznie funkcjonować pod nową nazwą.

Zakończenie prac nad Dynamics 365 Business Central on-premise dla polskiej lokalizacji ma nastąpić wraz z końcem pierwszego kwartału 2019 roku. Za przystosowanie systemu do polskich wymagań odpowiada zespół IT.integro.

Zmiana sposobu licencjonowania

Zdecydowanie kwestią najbardziej nurtującą uczestników była zmiana sposobu licencjonowania. W Business Central dostępne będzie licencjonowanie użytkowników nazwanych (imiennych), przypisanych do pakietu Essentials lub Premium, a nie jak do tej pory jednoczesnych.

Sprzedaż licencji Dynamics NAV, oraz możliwość upgrade’u do wersji Dynamics NAV 2018 zostanie oficjalnie zatrzymana 1 kwietnia 2019 r. Po tym terminie, każda aktualizacja oraz nowe wdrożenie zostanie przeprowadzone do wersji Dynamics 365 Business Central. Jak zapowiedziała firma Microsoft, aktualizacje zbiorcze będą odbywały się co miesiąc, a główne wersje systemu co pół roku.

Część warsztatowa

Directions EMEA 2018 to nie tylko seria prezentacji, ale także warsztaty prowadzone z najlepszymi specjalistami w obszarze rozwiązań Microsoft. Podczas spotkania uczestnicy poznali, w jaki sposób nowa chmura i lokalna wersja Dynamics 365 Business Central korzysta z interakcji z Microsoft Azure, a także poznali nowe możliwości tej platformy.

Przyszłość to chmura

Nie ma wątpliwości, jak istotne stanie się wykorzystanie rozwiązań chmurowych w organizacjach na całym świecie. „Jesteśmy na granicy czegoś wielkiego” – podsumował Marko Perisic– Generalny Menager Microsoft Dynamics 365 Business Central – ostatniego dnia konferencji, co doskonale obrazuje, jakie emocje towarzyszyły tegorocznemu spotkaniu.

Directions EMEA 2019

Przedstawiciele Microsoft zaprezentowali nowe plany, kierunki rozwoju i strategię działań. Dowiedzieliśmy się, jak ważny dla przyszłości przedsiębiorstw jest rozwój sztucznej inteligencji. jak istotne dla funkcjonowania organizacji staną się rozwiązania chmurowe. A przede wszystkim, dzięki konferencji poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat najnowszego rozwiązania, jakim jest Microsoft Dynamics 365 Business Central.

„Microsoft Dynamics NAV pod nową nazwą Business Central, w dalszym ciągu będzie ważnym składnikiem strategii One Microsoft w ramach rozwiązań dla biznesu Dynamics 365 – podsumowuje Piotr Śledź, Prezes Zarządu IT.integro – pozwoli to klientowi na korzystanie z dobrodziejstw chmury zarówno w modelu SAS, hybrydowym czy dotychczas sprawdzonym on-premise”.

Kolejna konferencja Directions EMEA 2019 odbędzie się w Wiedniu. Jesteśmy pewni, że będzie to kolejne interesujące spotkanie, otwierające drzwi w kierunku innowacji.

directions_EMEA_2018directions_EMEA_2018

directions_EMEA_2018

directions_EMEA_2018