BUSINESSmeetup Gospodarka 4.0

BUSINESSmeetup Gospodarka 4.0 – kolejne spotkanie online za nami!

12 lutego br. miała miejsce kolejna edycja wirtualnej konferencji dla przedsiębiorców – BUSINESSmeetup. Tym razem event odbył się w formie spotkania online dedykowanego członkom Wielkopolskiego Związku Pracodawców LEWIATAN. Celem wydarzenia było dostarczenie merytorycznej i praktycznej wiedzy ze świata cyfrowej gospodarki.

Rozwój technologii nie zwalnia

„Nowe perspektywy w czasach Gospodarki 4.0” to hasło, które przyświecało piątkowemu spotkaniu. Jesteśmy na co dzień świadkami dynamicznie postępujących dokonań technologicznych, zaś jako przedsiębiorcy możemy szczególnie wyraźnie obserwować ich skutki w obszarze gospodarczym. Zmiana mechanizmów regulujących światowe rynki i nowe podejście do modeli biznesowych firm – to coś, z czym należy się zmierzyć. Zwłaszcza z perspektywy nowej rzeczywistości, jaka nastała w związku z pandemią COVID-19.

W trakcie konferencji uczestnicy mieli okazję poznać bliżej technologiczne aspekty rozwoju Gospodarki 4.0 wraz z możliwymi perspektywami na przyszłość. Jak duże szanse rodzą dla współczesnych przedsiębiorstw rozwiązania cyfrowe i w jaki sposób je wdrażać, obserwując choćby dorobek takich światowych marek, jak Amazon, Google, Apple czy Netflix?

Prelegenci skupili się również na zaprezentowaniu najpopularniejszych trendów technologicznych, m.in. sztucznej inteligencji, zaawansowanej analityki, uczenia maszynowego czy chmury obliczeniowej. Stanowią one obecnie bardzo istotny składnik funkcjonowania systemów dla firm i wpływają na efektywną realizację strategii One Microsoft, której poświęcono jedną z prelekcji. Nie zabrakło także aktualnych wskazówek z zakresu digital marketingu, bez których dotarcie do klienta jest obecnie znacznie trudniejsze i mniej efektywne, niż kiedyś.

BUSINESSmeetup – zobacz 10 prezentacji i poznaj 8 ekspertów!

Wirtualna konferencja skoncentrowana na cyfrowej gospodarce była drugim wydarzeniem zorganizowanym przez IT.integro pod szyldem BUSINESSmeetup – spotkań ekspertów biznesu z przedsiębiorcami. Po raz pierwszy nasi specjaliści mieli okazję podzielić się swoją wiedzą 24 września ubiegłego roku, z gronem prawie 200 zarejestrowanych uczestników, o czym więcej można przeczytać w tym artykule.

Jeżeli jesteś ciekawy, w jaki sposób wdrażać w swojej firmie cyfrowe rozwiązania w takich obszarach, jak zarządzanie, sprzedaż, marketing, HR i IT, a także chcesz lepiej poznać znaczenie Gospodarki 4.0 dla biznesu, skorzystaj z nagrań obu edycji BUSINESSmeetup! Wszystkie prelekcje dostępne są bezpłatnie na stronie www.BUSINESSmeetup.online