IT.integro Career Starter

Zakończenie letniego programu stażowego Career Starter 2017

Miniony tydzień wypełniły prezentacje końcowe naszych tegorocznych stażystów, którzy w ten sposób podsumowali swój udział w programie letnich staży IT.integro – Career Starter. Trzynastu śmiałków przedstawiło rezultaty swojej, prawie dwumiesięcznej pracy, przed liderami swoich zespołów i Zarządem. Pracowali nad modyfikacjami systemu ERP, poznawali jego funkcje i tworzyli zupełnie nowe rozwiązania, z których będą korzystać zarówno nasi klienci, jak i zespoły.

Szczęśliwa Trzynastka

Nasza „szczęśliwa 13” – Ania, Joasia, dwóch Mateuszów, dwóch Michałów, Mikołaj, Natalia, dwóch Patryków, Paulina, Piotr i Robert – wiosną uporała się z dwustopniową rekrutacją, pokonując niemal 230 pozostałych kandydatów.

To absolwenci uczelni technicznych i ekonomicznych z całej Polski – od Słupska po Krynicę Zdrój. Przekonali nas do siebie nie tylko wiedzą i umiejętnościami, ale przede wszystkim osobowością i nastawieniem – otwartością na nowe doświadczenia, ciekawością świata, ambicją w samodzielnym poszukiwaniu rozwiązań i łatwością w nawiązywaniu kontaktu z innymi. A poza tym mieszanką pracowitości i odwagi, bo czym innym uzasadnić decyzję o rezygnacji z niemal trzech miesięcy wakacji na rzecz uczestniczenia w angażujących warsztatach, czytania skomplikowanej dokumentacji technicznej czy rozwiązywania zadań projektowych we współpracy z doświadczonymi konsultantami ERP.

Pomogło im przekonanie, że inwestują ten czas, żeby zdobyć unikatowe doświadczenia i perspektywę oraz by ułatwić sobie podjęcie przyszłych, zawodowych decyzji. Nie mogliśmy ich zawieść.

Staż to nie tylko nauka

Podczas stażu studenci poznawali firmę, naszą kulturę pracy i podejście do wdrożeń systemu. Niemal trzy tygodnie szkoleń wyposażyły ich w bazową wiedzę o Microsoft Dynamics NAV, procesach biznesowych i programowaniu w C/AL. W międzyczasie znaleźliśmy okazję do integracji i zwiedzania Poznania, z którego wywodzi się firma, a który szczególnie stażystom z Warszawy, Krakowa i Wrocławia (choć nie tylko im ;)), okazał się być mało znany.

Na koniec sierpnia zgodnie przyznali, że nie był to czas zmarnowany. Mogli na własnej skórze przekonać się nie tylko jak wygląda praca Konsultanta, ale też …jak to jest przychodzić codziennie na 8 godzin pracy do biura 😉

Choć Career Starter AD 2017 oficjalnie dobiegł końca, nie kończy się nasza wspólna historia – duża część stażystów zostaje z nami na dłużej.

 

Podsumowała: Agata Landzwójczak, HR Business Partner, IT.integro