Career Starter

Podsumowanie programu stażowego IT.integro Career Starter 2018

30 sierpnia br. oficjalnie zakończyliśmy tegoroczny program stażowy IT.integro Career Starter, w którym uczestniczyło 15 studentów i absolwentów z Poznania, Warszawy, Wrocławia i Krakowa. Zostali oni wybrani spośród 670 aplikacji!

Make IT happen

W tym roku do programu stażowego zgłosiła się rekordowo wysoka liczba chętnych. Aż 670 osób wzięło udział w rekrutacji, która prowadzona była zarówno na Targach Pracy organizowanych przez Politechniki Poznańską i Warszawską, jak i online.

„Większość naszych działań rekrutacyjnych i employer brandingowych odbywa się dziś w Internecie. To tam jest gros kandydatów, którzy nie rozstając się ze smartfonami, czytają ogłoszenia, aplikują i odpowiadają na zaproszenia do rozmów online. Targi są więc wyjątkową okazją do kontaktu osobistego, rozmów, nawiązania relacji” – mówi Agata Landzwójczak, HR Business Partner, IT.integro – „Kandydaci zwracają uwagę nie tylko na treść ogłoszeń, warunki formalne, ale też to, jak się zachowujemy, jaka panuje atmosfera w naszym zespole, nie tylko co, ale też jak mówimy o pracy” – dodaje.

Wśród stażystów przeważali studenci kierunków technicznych takich jak informatyka stosowana, informatyka i ekonometria, teleinformatyka, inżynieria oprogramowania, ale również automatyka i robotyka, mechatronika, elektronika, elektrotechnika czy zarządzanie i inżynieria produkcji.

Career Starter Academy

Program stażowy został zapoczątkowany trzytygodniowym cyklem szkoleń. Rozpoczęła go Gra biznesowa – projekt, w którego trakcie stażyści dowiedzieli się jak założyć i zarządzać firmą. Uczestnicy poznali procesy biznesowe oraz zgłębili wiedzę w obszarze księgowości, sprzedaży, produkcji i wiele innych.

Kolejny etap programu stażowego stanowiło Wprowadzenie do Microsoft Dynamics NAV.

„W trakcie warsztatów stażyści poznali kluczowe funkcjonalności systemu ERP – mówi Jakub, Starszy konsultant w IT.integro prowadzący szkolenie – Tematyka zdecydowanie zainteresowała uczestników, ponieważ dla większości z nich była to pierwsza styczność z Dynamics NAV. Aktywnie wykonywali zadania, zadawali sporo pytań i angażowali się w ćwiczenia” – podsumowuje.

Szkolenia zakończyły warsztaty z podstaw programowania, które dostarczyły wiedzę niezbędną podczas dalszej pracy w zespołach projektowych.

„Staż oceniam pozytywnie – mówi Szymon, stażysta Career Starter 2018 – „Bardzo podobało mi się, że od samego początku firma miała na nas pomysł, wprowadzając nas do pracy cyklem szkoleń, a potem zlecając zadania stażowe. Mieliśmy dostęp do wszelkich materiałów, a także zapewnioną pomoc pracowników” – dodaje.

Career Starter Team

Integracja oraz odpoczynek są równie ważne co nauka i możliwość realizacji ambitnych projektów wdrożeniowych. W ramach programu Career Starter, stażyści mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji takich jak rejs po Warcie czy warsztaty kulinarne.

„Integracje były świetne i cieszę się, że firma je dla nas zorganizowała, sam pobyt w biurze i czas spędzony na rozwiązywaniu zadań stażowych również mi się podobał i czuję, że wiele się w tym okresie nauczyłem” – mówi Wiktor, stażysta IT.integro Career Starter 2018.

#akcjaEDUKACJA

Ważnym elementem budowania zespołu był projekt z obszaru CSR, którego celem było wsparcie pięciu lokalnych domów dziecka.

„#akcjaEDUKACJA jest pilotażowym projektem CSR, w który zdecydowaliśmy się zaangażować naszych stażystów. Dostali oni dużo swobody, mogąc wykazać się swoją kreatywnością, a także umiejętnościami współpracy oraz organizacji – mówi Daria Widerowska, Marketing & PR Manager, IT.integro – Cieszy nas pozytywne podejście stażystów, którzy w pełni zaangażowali się w realizowane zadania, dzięki czemu projekt okazał się sukcesem” – podsumowuje.

Głównym celem była zbiórka niezbędnych przyborów szkolnych dla lokalnych domów dziecka z Poznania, Warszawy, Wrocławia i Wieliczki. Rolą stażystów było zaplanowanie działań, ich koordynacja oraz zachęcenia pracowników IT.integro do aktywnego uczestnictwa. #akcjaEDUKACJA okazała się sukcesem. Podczas zbiórki zebrano blisko 1300 przedmiotów, takich jak plecaki, piórniki, zestawy długopisów, kredki, farby i wiele innych.

Podsumowanie

„2 lipca staż rozpoczęło 15 studentów. Grupa była bardzo zgrana i pełna zapału do nauki, ciekawa nowego środowiska i nowych wyzwań. Przeszli przez szkolenia, pracę w zespołach, a także prezentacje końcowe, które kosztowały ich trochę nerwów – mówi Marta Krześlak, Młodszy Specjalista ds. HR – „Wszyscy poradzili sobie ze stawianymi wyzwaniami i 31 sierpnia uroczyście zakończyli pierwszy etap programu, otrzymując certyfikaty. Na dzień dzisiejszy zostało z nami 10 stażystów, którzy przez najbliższe pół roku będą kontynuowali współpracę z IT.integro. Tegoroczną edycję CareerStarter z pewnością możemy zaliczyć do sukcesów” – podsumowuje.