Power BI

Business Intelligence w Dynamics 365 Business Central

Power BI – czy pracujesz w oparciu o kluczowe analizy?

 

Firmy każdego dnia gromadzą bardzo dużą ilości danych. Dane te to nieoceniona skarbnica wiedzy, jeżeli chodzi o budowanie strategii biznesowych, reagowanie na aktualne błędy czy sytuację rynkową.

 

Z drugiej strony, nieefektywne gromadzenie oraz przetwarzanie informacji może zaburzać funkcjonowanie firmy oraz powoduje, że wskaźniki, które mogłyby być kluczowe dla dalszego rozwoju, stają się mało użyteczne.

 

Z tego względu istotne jest posiadanie odpowiedniego narzędzia informatycznego, jakim jest system ERP. Kolejnym Twoim krokiem powinno być zaopatrzenie się w dodatkowe rozwiązania zaawansowanej analityki biznesowej, takie jak Microsoft Power BI, czyli zestaw narzędzi zintegrowany z systemem Microsoft Dynamics 365 Business Central, z którym nie tylko możesz gromadzić niezbędne dane z wielu źródeł, ale również m.in. poddawać je skrupulatnym analizom i tworzyć miarodajne raporty.

Zaawansowana analityka Business Intelligence w zasięgu ręki

 

Microsoft Power BI to komplet nowoczesnych rozwiązań oparty na zaawansowanej analityce biznesowej Business Intelligence. Jest on wyposażony w zestaw funkcjonalności, dzięki którym możliwe jest analizowanie oraz ilustrowanie danych w sposób przystępny nawet dla użytkowników niemających na co dzień styczności z analityką.

 

Power BI pozwala na szybki import danych, wykorzystując wiele różnych źródeł, takich jak Excel, SQL czy Google Analytics. Zebrane w ten sposób informacje są później integrowane ze sobą, składając się na spójne raporty.

 

Za sprawą kreowania dowolnych zależności między poszczególnymi elementami zbiorów danych, jesteś w stanie poddawać analizom te czynniki, które Twoim zdaniem będą najważniejsze dla firmy – również w zestawieniu z informacjami z zewnątrz. Dzięki temu możesz m.in. ocenić, w jaki sposób zewnętrzne czynniki wpływają na Twoją organizację.

 

Zaawansowane narzędzie analityki biznesowej Power BI jest częścią Microsoft Power Platform – grupy usług do samodzielnej pracy użytkownika, w której skład wchodzą również usługi Power Apps, Power Automate i Power Virtual Agents.

Tworzenie, wyświetlanie, udostępnianie własnych tablic i raportów

Dostęp do interaktywnych tablic z raportami za pomocą dedykowanych aplikacji mobilnych dla Windows, iOS, Android

Pobieranie danych z usług zewnętrznych, jak Dynamics, Saleforce, Google Analytics

Import danych z wielu różnych typów plików np. Excel, CSV

Automatycznie zaplanowane odświeżanie danych

Dedykowana aplikacja do tworzenia raportów – Power BI Desktop oraz Power BI Report Builder

Co gwarantuje Microsoft Power BI?

Prezentacja danych na każdym urządzeniu

Raporty oraz analizy możesz wizualizować w formie tabel, obrazów, wykresów czy map. Pozostają one interaktywne i dynamiczne. W ramach jednego raportu jesteś w stanie zaprezentować kilka wizualizacji (tabel, map, wykresów itp.), które będą ze sobą zintegrowane.

 

Oznacza to, że zmiana wprowadzona w ramach jednego elementu, np. w związku z filtrowaniem, zostanie automatycznie wprowadzona w pozostałych elementach.

Funkcja udostępniania

Raporty mogą być udostępnianie współpracownikom w formie interaktywnych tablic, na przykład poprzez zagnieżdżanie ich bezpośrednio w Dynamics 365 Business Central lub przy pomocy usługi SharePoint (w tym także SharePoint Online w pakiecie Microsoft 365).

 

Dane możesz także przekazywać dalej w postaci pliku PDF lub prezentacji Power Point, również w formie cyklicznej subskrypcji mailowej. Dane z raportu możesz poddawać dalszej analizie wykorzystując takie narzędzia Microsoft jak Excel czy Word.

Ochrona danych analitycznych

Swoje dane możesz chronić, wykorzystując funkcje zabezpieczeń danych. Wśród nich znajdują się takie elementy, jak etykiety poufności, kompleksowe szyfrowanie czy monitorowanie dostępu do danych w czasie rzeczywistym. Dane możesz zabezpieczyć przed nieautoryzowanym dostępem nawet na poziomie jednego raportu za pomocą dedykowanych ról dla użytkowników.

Samoobsługa i analizy

Power BI od Microsoft gwarantuje dużą intuicyjność nawigacji, pozwalając na wysoki stopień samoobsługi i analizy danych w firmie przy użyciu zaledwie jednej platformy. Jako użytkownik możesz korzystać z zaawansowanych modeli semantycznych, zestawu narzędzi do obsługi cyklu życia aplikacji (ALM), otwartej struktury łączności i ustandaryzowanych raportów.

Jakie korzyści zyskasz z narzędziem analitycznym Microsoft Power BI?

Dostęp do bieżących analiz

Dzięki Power BI możesz korzystać z analiz opracowywanych na bieżąco na bazie wielu zewnętrznych źródeł danych – jak sensory w fabrykach czy analityka mediów społecznościowych.

Zmiana danych w działanie

Narzędzie Power BI jest częścią Microsoft Power Platform – usługi integrującej ją z pozostałymi usługami, w tym Power Apps i Power Automate. Dzięki takiemu połączeniu możesz wykorzystywać pozyskane informacje do sprawnego tworzenia aplikacji biznesowych i automatyzacji przepływów pracy.

Integracja z Microsoft 365

Power BI jako część środowiska Microsoft pozwala na integrację z innymi narzędziami takimi jak Business Central czy Excel. Umożliwia to bezpośredni dostęp z Dynamics 365 Business Central do wizualizacji danych biznesowych oraz przeprowadzanie szerokiej analizy danych zawartych w raporcie.

Lepsza efektywność dzielenia się informacjami

Wykorzystując łatwe wskazówki wizualne w potokach wdrożenia masz możliwość szybko definiować różnice oraz importować zawartość ze środowiska deweloperskiego i testowego do środowiska produkcyjnego.

Opracowywanie danych Big Data z użyciem Microsoft Azure

Bardzo duże wolumeny danych mogą być analizowane i przekazywane dalej w prosty sposób z pomocą usługi Azure Data Lake.

Samodzielność w analizowaniu

Dzięki swojej interaktywności, Power BI jest platformą umożliwiającą użytkownikom wykonywanie szerokich analiz – nawet tym, którzy nie są specjalistami w analityce.

Działalność oparta na bezpieczeństwie

Power BI daje dostęp do wielu zabezpieczeń danych, w tym m.in. etykiet poufności, usługi Microsoft Cloud App Security, Bring Your Own Key, Azure Private Link czy tagów usług.

Analityka Business Intelligence w systemie ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central

 

Z Power BI i Microsoft Dynamics 365 Business Central jesteś w stanie efektywnie czerpać z możliwości zaawansowanej analityki biznesowej Business Intelligence. Korzystaj w pełni z danych Big Data, zewnętrznych źródeł danych, udostępniania przejrzystych informacji wszystkim pracownikom i zadbaj o bezpieczeństwo raportów. Pełną wartość dla Twojego biznesu zapewni integracja narzędzia z jedną z największych chmur obliczeniowych na świecie – Microsoft Azure – a także platformą usługową Power Platform oraz pakietem znanych programów Microsoft 365 (Office 365).

Chcesz wiedzieć więcej o Microsoft Dynamics 365 Business Central?

Zobacz nasz przewodnik po rozwiązaniu!

Konferencja dla biznesu: System ERP i CRM w ekosystemie rozwiązań Microsoft

X