Microsoft Azure

Chmura obliczeniowa nowoczesnego biznesu

Zyskaj przewagę w biznesie

Obecnie polski i zagraniczny rynek pełen jest innowacji. Następują one szybko i sukcesywnie. A inwestycje w najlepsze i najnowsze rozwiązania są coraz kosztowniejsze. Jednak z drugiej strony, trwanie przy starych, coraz mniej efektywnych rozwiązaniach, gdy konkurencja inwestuje w metody nowoczesne, jest ryzykowne. Coraz bardziej widoczna jest rosnąca przewaga konkurencyjna, która pozwala im na szybsze i dokładniejsze przewidywanie przyszłości, adaptację zmian.

 

Chmura obliczeniowa (ang. cloud computing) Microsoft Azure to platforma, która pozwoli zachować przewagę konkurencyjną bez potrzeby zwiększania budżetu inwestycyjnego. Platforma Azure pozwala na szybsze dostarczenie produktów, rozwiązań i usług na rynek. Dzięki niej, możesz szybko skalować swoją działalność. Masz do dyspozycji wszystko, co umożliwia rozwój Twojej organizacji na całym świecie. Masz także szansę prowadzić działalność  mniejszym kosztem, płacąc jedynie za to, co użyłeś. Eliminujesz koszty zakupu i utrzymania sprzętu, a zaoszczędzone środki możesz przeznaczyć na inne potrzeby biznesowe. Dodatkowo korzystasz z zabezpieczeń klasy korporacyjnej, które zapewniają ochronę i bezpieczeństwo danych równą największym organizacjom na świecie.

chmura obliczeniowa

Pobierz przewodnik
po chmurze obliczeniowej

Przełamuj ograniczenia

Nie przekraczaj budżetu

chmura obliczeniowa

Chmura obliczeniowa Microsoft

Microsoft Azure to publiczna chmura obliczeniowa o nieograniczonej pojemności, oferowana przez firmę Microsoft. Obecnie cloud computing to najszybciej rozwijający się typ usługi IT. Rozwiązanie dysponuje praktycznie nieograniczonymi możliwościami skalowania, ogromną wydajność i olbrzymią pojemnością służącą do przechowywania danych.

 

Chmura obliczeniowa Microsoft Azure dostępna jest w dwóch modelach – Platform as a Service – PaaS i Infrastructure as a Service – IaaS, czyli jako platforma i jako infrastruktura.
Organizacje mogą skorzystać z opcji infrastruktury Microsoft Azure , która daje dużą swobodę personalizowania albo z gotowej platformy dającej dużą oszczędność czasu wynikającą z eliminacji potrzeby administrowania środowiskiem IT.

Ponad 60 funkcjonalności

  • Maszyny wirtualne Windows oraz Linux
  • Aplikacje Microsoft (Sharepoint, SQL, BizTalk, NAV)
  • Aplikacje partnerskie Oracle, SAP, IBM i wiele innych
  • Dziesiątki aplikacji CMS, CXM, WEB App
  • Visual Studio On-Line oraz usługi dla aplikacji Mobilnych
  • Azure ActiveDirectory, Azure RMS, Usługi Multimediów
  • Wirtualizacja aplikacji (Azure RemoteApp)
  • BigData oraz BI (HDI/Hadoop + MS SQL)
chmura obliczeniowa

Microsoft Azure

Zapewnij skalowalność i bezpieczeństwo

Korzyści

Możliwość ograniczenia kosztów

Platforma Microsoft Azure jest miejscem, w którym przechowujesz wszystkie bazy danych, aplikacje, programy, które na co dzień używasz w swojej firmie. Aby z nich korzystać najczęściej potrzebujesz serwerów, a ich kupno oraz utrzymanie to niemały wydatek. Na dodatek musisz się liczyć z awariami, a co za tym idzie przestojami w pracy zespołu. Chmura obliczeniowa (cloud computing)  jest w pełni skalowalna, co oznacza, że korzystasz jedynie z potrzebnych przestrzeni serwerowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu płacisz jedynie za wykorzystane zasoby. Dodatkowo koszty początkowe są naprawdę niskie. Wdrożenie jest szybkie i nie wymaga dużych inwestycji.

Wyższa jakość obsługi klienta

Platform umożliwia hostować skalowalne witryny internetowe w chmurze. Microsoft Azure korzysta z wielu centrów danych na całym świecie, zapewniając niezawodne i bezpieczne środowisko użytkownika, pozwalające wdrażać aplikacje potrzebne Twoim klientom.

Nieograniczona wydajność chmury

Centra obliczeniowe oferują moc, która jest nieosiągalna nawet dla najbardziej rozbudowanych stacji roboczych. Rozwiązanie jakie daje chmura obliczeniowa (cloud computing) jest niezwykle wygodna i zapewnia klientom swobodę użytkowanie bez ryzyka obciążeń.

Niezawodność

Dzięki rozwiązaniom cloud computing nie musisz się martwić o możliwe zniszczenie Twoich serwerów, czy też opóźnienia wynikające z katastrof ekologicznych czy nagłych przeciążeń. Dzięki rozwiązaniom chmurowym masz gwarancję stabilności usług w nieprzywidzianych okolicznościach.

57% firm z listy Forbes 500 używa Azure. Jest to ta sama platforma, która obsługuje Skype, Office 365, Bing, Xbox oraz największe przedsiębiorstwa

Masz możliwość pracy w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie

Microsoft Azure jest rozwiązanym idealnym dla osób pracujących zdalnie. Handlowcy i sprzedawcy mają stały dostęp do cenników, czy baz danych. Wystarczy jedynie łączność z Internetem.

Bezpieczeństwo przechowywanych danych

Korzystając z usług Microsoft Azure nie musisz martwić się o utratę danych. Zapisane w chmurze nie zostaną utracone wraz z kradzieżą laptopa. Masz do nich stały dostęp na dowolnym urządzeniu mobilnym.

 

Korzystając z platformy Azure wykonywanie kopii zapasowych, ich odzyskiwanie czy przechowywanie danych są znacznie bardziej ekonomiczne oraz efektywniejsze. Dla Microsoft najważniejsze jest bezpieczeństwo przechowywanych danych. Dba o to, by zarówno od strony architektury, jak i umów prawnych, platforma spełniała najbardziej restrykcyjne wymagania przepisów prawa i polityk bezpieczeństwa klientów. Chmura obliczeniowa Microsoft Azure jest zgodna z dyrektywą EU Data Protection Directive (95/46/EC), Safe Harbor Framework i przetwarzania w chmurze Microsoft danych osobowych obywateli UE, w tym Polski. Także 28 inspektoratów ds. ochrony danych osobowych (w tym polski) potwierdziło zobowiązania Microsoft w zakresie rozwiązań w chmurze, a centra przetwarzania danych są poddawane cyklicznym Audytom Bezpieczeństwa realizowanym przez niezależne podmioty.

Wysoka dostępność usług oraz aplikacji

Microsoft Azure gwarantuje dostępność usługi na poziomie 99,9% – 99,99%. Poszczególne wartości dostępu są ustalane indywidualnie dla danych komponentów platformy.

Elastyczność wykorzystania zasobów

Ważną cechą usługi Microsoft Azure jest skalowalność. Mając nieograniczoną pojemność chmury możesz cieszyć się elastycznością. Warto także podkreślić, że korzystając z platformy Azure nie musisz martwić się „sezonowymi szczytami”, wzmożonym ruchem w branży, jak na przykład okres przedświąteczny dla handlowców. Możesz cieszyć się stałym dostępem i nieograniczoną pojemnością przestrzeni, a płacisz jedynie za wykorzystane moce obliczeniowe chmury.

 

Dodatkowo Microsoft Azure jest systemem niezwykle elastycznym. Obsługuje wszystkie systemy operacyjne, narzędzia, języki i strukturę. Począwszy od systemu Windows po Linux, od oprogramowania SQL Server aż po Oracle, od języka C# po Java.

Folder o chmurze Microsoft Azure

Poznaj możliwości chmur obliczeniowej Microsoft Azure!

FILM: POZNAJ BLIŻEJ MICROSOFT AZURE