Akcja świątecznaPaczka

Akcja #świątecznaPaczka zakończona sukcesem!

IT.integro shareIT – podziel się dobrem

Oficjalnie, z wielkim sukcesem została zakończona akcja #świątecznaPaczka. To kolejna zbiórka zorganizowana w ramach projektu IT.integro shareIT – podziel się dobrem, opierającego się na idei społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Pierwszą z nich była #akcjaEDUKACJA, zorganizowana w okresie letnim, wspierana przez grono tegorocznych uczestników programu stażu IT Career Starter.

Tym razem, grudniowa zbiórka #świątecznaPaczka została skierowana na pomoc i wsparcie nieuleczalnie chorych dzieci, będących pod opieką hospicjum. Całość została zakończona sukcesem, a znaczna część pracowników w każdym z oddziałów IT.integro, nie może się doczekać organizacji kolejnej zbiórki.

Akcja #świątecznaPaczka

#świątecznaPaczka miała miejsce w każdym z oddziałów, wspierając tamtejsze, lokalne organizacje.

Warszawski zespół swoją #świątecznąPaczkę zorganizował dla Fundacji „Warszawskie Hospicjum dla Dzieci”. Z kolei, we Wrocławiu zbiórka odbyła się dla Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, a w Wieliczce dla Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

Działanie miało również miejsce w głównej siedzibie IT.integro w Poznaniu, gdzie całość skierowana była dla podopiecznych WSWOP „Hospicjum Domowego”.

Przebieg zbiórki

Całość trwała dwa tygodnie, a lista zbieranych artykułów została stworzona osobno, według potrzeb każdej ze wspieranych placówek.

Zbieraliśmy zarówno artykuły pielęgnacyjne dla dzieci, takie jak specjalistyczne kremy, pianki, chusteczki nawilżane, jak również pampersy, pościele czy ręczniki. Nie zabrakło również zabawek edukacyjnych, klocków, książek i wielu innych artykułów.

Wyjątek stanowił zespół w Warszawie, który na prośbę Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci, zorganizował zbiórkę na specjalną maszynkę do mielenia pokarmu. Była ona przeznaczona dla jednego z podopiecznych hospicjum, karmionego w sposób dojelitowy.

Po zakończeniu zbiórki, koordynatorzy akcji wraz z pomocnikami w każdym z oddziałów, dostarczyli zebrane artykuły do wybranych organizacji. W Poznaniu, w trakcie przekazywania paczek, jedna z pielęgniarek WSWOP „Hospicjum Domowego”, wyraziła ogromną wdzięczność za całość zorganizowanej akcji. Wspomniała, że zebrane przez nas artykuły posłużą podopiecznym przez najbliższych kilka miesięcy!

Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym, to dzięki Wam udało się zebrać naprawdę bardzo wiele!
Zespół IT.integro liczy ponad 140 osób. Wspólnie pokazaliśmy jak wiele jesteśmy w stanie wspólnie zdziałać, a efekty zbiórki przerosły nasze oczekiwania.

Galeria