Foodware 365

Oprogramowanie dedykowane branży spożywczej

System ERP w sektorze spożywczym

Branża spożywcza jest specyficznym obszarem działalności opartym na krótkich terminach ważności sprzedawanych towarów, niskim poziomie marż, dużej konkurencyjności, wymaganiach szybkiej realizacji zamówień. Firmy z danego sektora muszą prowadzić swoją działalność uwzględniając liczne dyrektywy oraz uregulowania prawne związane ze standardami bezpieczeństwa żywności. Wykorzystanie odpowiednich, dopasowanych rozwiązań informatycznych pozwala skutecznie realizować założone cele sprzedażowe, tworzyć silne marki i trwałe relacje z klientami oraz kontrahentami.

branża spożywcza

Wykorzystaj sprawdzone rozwiązania

SI Foodware dla sektora spożywczego

branża spożywcza

Branża spożywcza w nowej odsłonie

Aby efektywnie działać w tak złożonym i wymagającym sektorze, przedsiębiorcy powinni opierać się na systemie ERP, rozbudowanym o dodatkowe możliwości, dzięki rozwiązaniu dedykowanemu branży spożywczej – Foodware 365 (dawniej SI Foodware).

 

Integracja Microsoft Dynamics 365 Business Central (dawniej Dynamics NAV) i Foodware 365 zapewnia wyższą produktywność, efektywność zachodzących procesów oraz zachowanie wysokiego poziomu jakości i obsługi klienta. Rozwiązanie koncentruje się na kluczowych obszarach, takich jak Księga Główna, Finanse, Zamówienia, Sprzedaż, Produkcja, Magazyn, umożliwiając monitorowanie zachodzących procesów.

 

Oprogramowanie Foodware 365 zintegrowane z systemem ERP jest dedykowane zarówno firmom produkcyjnym, jak i dystrybucyjnym.

Funkcjonalności

Zarządzanie finansami i administracją

Microsoft Dynamics 365 Business Central w połączeniu z Foodware 365 dostarcza wszystkie wymagane funkcjonalności z zakresu administracji i finansów. Dostępne możliwości, począwszy od CRM, poprzez zarządzanie sprzedażą, zakupami, rabatami, rezerwacjami, zamówieniami zakupu, czy raportami są zintegrowane w oprogramowaniu ERP.

Zarządzanie produkcją

Foodware 365 pozwala usprawnić procesy produkcyjne i szybko reagować na zachodzące zmiany. W ten sposób firmy gwarantują swoim klientom najwyższą jakość obsługi. Integracja systemu ERP z rozwiązaniem Foodware 365 pozwala zautomatyzować procesy oraz daje wgląd w realizowane zamówienia, produkcję, magazynowanie oraz dostawę. Sprawne zarządzanie procesami produkcyjnymi pozwalają realizować terminowe zlecenia.

Zarządzanie jakością

Firmy z sektora spożywczego muszą spełniać wysokie standardy z dziedziny bezpieczeństwa sprzedawanych produktów. Rozwiązanie jest zgodne z międzynarodowym standardem bezpieczeństwa żywności (BRC) oraz z systemem HACCP. Aby realizacja zleceń przebiegała szybko i efektywnie, wszystkie procesy powinny być zintegrowane z systemem ERP. Microsoft Dynamics 365 Business Central i Foodware 365 gwarantuje najwyższą jakość realizowanych procesów.

Zarządzanie logistyką

Logistyka wewnętrzna i zewnętrzna są istotnymi elementami w sektorze spożywczym. System ERP zintegrowany z Foodware 365 zapewnia kontrolę nad procesami logistycznymi, które odbywają się w firmie, jak i poza nią. Pozwala dokonywać szybkich przesunięć towarów i nadwyżek, a także ułatwia kontrolę nad wszystkimi magazynami. Dodatkowo przedsiębiorca posiada pełną kontrolę nad przepływem produktów, począwszy od pozyskania surowców, transport, aż po wytworzenie produktów finalnych.

Business Intelligence

Większość producentów i dystrybutorów produktów spożywczych posiada duże ilości danych dotyczących realizowanych zamówień, procesów, działań firmy. Aby podnieść wydajność przedsiębiorstwa, zapewnić mu efektywny rozwój, wszystkie informacje powinny być dokładnie analizowane. Integracja Microsoft Dynamics 365 Business Central i Foodware 365 zapewnia dostęp do potrzebnych danych za pośrednictwem aplikacji o nazwie Food Management Dashboard. Rozwiązanie bazuje na BI4Dynamics i umożliwia dostęp na komputerze, laptopie, tablecie i smartfonie.

Zarządzanie partiami

Foodware 365 zapewnia wgląd w procesy logistyczne i finansowe dotyczące zarządzania partiami produktów. Funkcjonalność daje szczegółowe dane dotyczące towarów dostępnych na magazynie. Fundamentalną korzyścią jest identyfikacja każdej sztuki i określenie lokalizacji jej składowania.

Bądź zawsze o krok przed konkurencją

Zapewnij najnowocześniejsze rozwiązania w swojej branży

Korzyści

Zaawansowane planowanie

Planowanie w sektorze spożywczym ma szczególne znaczenie. Terminowość dostaw, krótkie terminy ważności produktów, determinują do zachowania najwyższej przejrzystości i szczegółowości zaplanowanych procesów. Foodware 365 wprowadziła funkcjonalność Zaawansowanie planowanie, która nadzoruje produkty o krótkim terminie przydatności oraz pozwala optymalizować nakłady pracy, zmniejszając braki zasobów. Odpowiada za prawidłowe prognozowanie i jednocześnie ogranicza liczbę niepotrzebnych przestojów, powtórzeń, czy nadgodzin.

Elastyczność

Foodware 365 jest rozwiązaniem elastycznym i dopasowanym do potrzeb użytkownika. Posiada funkcjonalności dostosowane do branży spożywczej, które znacznie usprawniają procesy realizacji zamówień i sprzedaży (np. możliwość wprowadzania poprawek oraz cofnięcie zamówienia nawet w trakcie trwającego procesu logistycznego. Dodatkowo system zintegrowany z Foodware 365 pozwala dopasować działania firmy do panującej sytuacji rynkowej.

Funkcja Catch Weight

Foodware 365 zapewnia wgląd w procesy logistyczne i finansowe dotyczące zarządzania partiami produktów. Funkcjonalność daje szczegółowe dane dotyczące towarów dostępnych na magazynie. Fundamentalną korzyścią jest identyfikacja każdej sztuki i określenie lokalizacji jej składowania.

W pełni zintegrowany z Microsoft Dynamics 365 Business Central

System ERP i Foodware 365 są ze sobą w pełni zintegrowane i kompatybilne do tego stopnia, że użytkownik systemu nie zauważy różnic między oboma rozwiązaniami.

Zarządzanie Partiami

Funkcjonalność Zarządzanie Partiami pozwala w pełni kontrolować dzienne różnice cen, które są naturalnym następstwem sprzedaży świeżych produktów o krótkich terminach ważności.

Jakość

Korzystając z systemu Microsoft Dynamics 365 Business Central zintegrowanego z Foodware 365, zarządzanie jakością produktów oraz dostosowanie do wymogów prawnych jest znacznie prostsze i automatyczne. Rozwiązanie jest zgodne z międzynarodowym standardem bezpieczeństwa żywności (BRC) oraz z systemem HACCP.

Zarządzanie towarami

Rozwiązanie Foodware 365 umożliwia efektywnie zarządzać produktami w magazynie, zarówno w firmach dystrybucyjnych i produkcyjnych. Uwzględnia daty ważności, numery partii i terminy zamówień.

Wyższa jakość obsługi klienta

Zarządzanie produkcją, pełna kontrola nad partiami produktów oraz skuteczne zarządzanie sprzedażą, czy magazynem, mają kluczowy wpływ na szybsze dostawy realizowane do klienta oraz usprawnienie procesu logistycznego.

Zarządzanie finansami i księgowością

Rozwiązanie umożliwia pełen, kompletny wgląd w płatności kontrahentów, a zarazem wpływa na znaczne skrócenie czasu spływu należności.