Trendy i kierunki rozwoju na najbliższe lata

System ERP w erze cyfrowej transformacji

TEMATYKA

Cyfrowa transformacja zmienia świat. Zmienia się rynek, konsumenci, konkurencja. W zaskakującym tempie pojawiają się coraz to nowsze, innowacyjne rozwiązania technologiczne. Widoczne są trendy, które nadają kierunek ewolucji. Ewolucji bazującej na mobilności, sztucznej inteligencji, Internecie Rzeczy, chmurze obliczeniowej, sieciach społecznościowych i analityce.

 

W przewodniku znajdą Państwo między innymi:

System ERP i jego ewolucja w kierunku chmury?

Aby skonfrontować się z wyzwaniami cyfrowej transformacji, świadomymi i wymagającymi klientami, nie wystarczą już proste, niezaawansowane systemy informatyczne, bazujące na nieaktualnych rozwiązaniach.

Wybór systemu ERP i partnera wdrożeniowego

Wybór odpowiedniego systemu to spore wyzwanie. Wymaga szerokiej wiedzy o funkcjonalnościach i możliwościach systemu ERP oraz świadomości potrzeb własnej firmy, także w aspekcie reprezentowanej branży.

6 etapów wdrożenia systemu ERP

Według Panorama’s 2017 ERP Raport, aż 26% przedsiębiorców uznało, iż proces wdrożeniowy w ich firmie zakończył się porażką. Skąd pojawiają się negatywne oceny wdrożenia?

System ERP w chmurze

Niepewna sytuacja ekonomiczna sprawia, że firmy muszą na nowo zdefiniować znaczenie planowania zasobów przedsiębiorstwa i określić nowe metody wdrażania tej koncepcji. Powszechnie używane terminy takie jak SaaS („Software as a Service”), czyli oprogramowanie jako usługa i „on demand”, czyli „na żądanie”, opisują inne metody udostępniania systemów, w ramach których użytkownicy współdzielą daną instancję oprogramowania za pośrednictwem internetu.

W jaki sposób wdrażany jest system ERP?

Wdrożenie systemu jest procesem złożonym i czasochłonnym. Aby zrealizować go z sukcesem należy opierać się na odpowiedniej metodyce, które zagwarantuje sukces implementacji.

Czy to już pora, by migrować do chmury?

Od kilku lat widoczny jest rosnący trend migracji systemów ERP do chmury. Przedsiębiorcy coraz chętniej wybierają model chmurowy ze względu na korzyści biznesowe. Jednak wiele firm czeka z przejściem do chmury, mimo, że narażają swoją organizację na spadek wydajności.

Jak wygląda proces migracji do chmury?

Zanim rozpocznie się proces migracji do chmury należy porównać pełne wyliczenie całkowitego kosztu wdrożenia dla środowisk chmury, lokalnego oraz hybrydowego. Dzięki temu przekonasz się, które środowisko oferuje Twojej firmę najatrakcyjniejszą cenę.

Kierunki rozwoju systemów ERP

Szybki rozwój nowych technologii, cyfryzacja, Internet Rzeczy, Przemysł 4.0 czy sztuczna inteligencja. To kierunki, w których zmierzają producenci rozwiązań biznesowych. Są to ogromne możliwości dla przedsiębiorców, dostępne praktycznie w zasięgu ręki, a o których będzie głośno w najbliższych latach.

INNI POBRALI TAKŻE

Czy Twoja firma zyska migrując do chmury?

Chmura obliczeniowa jest kluczowym elementem transformacji cyfrowej, której jesteśmy świadkami. Chmura przestaje być opcją. Staje się warunkiem prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstw na konkurencyjnym, trudnym rynku. Aby nie narazić swojej firmy na straty, wiążące się z wykorzystaniem starych technologii i niedopasowania do wymagań klientów, dowiedz się jakie korzyści osiągnie Twoja firma dzięki migracji. W przewodniku znajdą Państwo między innymi:

Przewodnik po chmurze obliczeniowej

Chmura obliczeniowa (ang. cloud computing) jest najpopularniejszym trendem ostatnich lat. Zdaniem wielu, niebawem będzie wykorzystywana przez zdecydowaną większość firm na świecie. Jest to tendencja, której nie da się zatrzymać. Zwłaszcza, że przynosi organizacjom liczne korzyści. Począwszy od niższych kosztów, po gwarancję bezpieczeństwa i ochrony danych.

Poranna kawa z Ekspertem

Szukasz wiarygodnych informacji na temat systemów ERP i chmury obliczeniowej? Gubisz się w ilości dostępnych materiałów, które są niekompletne i mało rzetelne? Zapisz się na nasz 14 dniowy, intensywny cykl Poranna kawa z ekspertem, który jest zestawem usystematyzowanych i praktycznych wskazówek, dotyczących wyboru systemu ERP i chmury dla biznesu!

Partnerzy wydania

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach związanych z systemem ERP?

[contact-form-7 id=”13377″ title=”Zapisz się na newsletter_new”]