Staż IT dla programistów Career Starter 2023

W marcu rusza rekrutacja na płatny staż IT dla przyszłych programistów Career Starter 2023! Dołącz do zespołu IT.integro

Od 6 marca do 31 maja 2023 masz możliwość aplikowania na wakacyjny płatny staż IT dla absolwentów oraz studentów trzeciego, czwartego i piątego roku informatyki, ekonometrii, zarządzania produkcją i nie tylko. Staż odbędzie się w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Career Starter to coroczny program, który pozwolił już ponad 70 osobom rozpocząć karierę jako programiści konsultanci ERP w IT.integro.

Jeśli szukasz pierwszych doświadczeń w pracy programisty, lubisz się uczyć, chcesz zdobywać doświadczenie jeszcze podczas studiów, sprawdź warunki rekrutacji, wynagrodzenie i aplikuj na www.CareerStarter.pl

Dlaczego warto aplikować na staż w branży IT jeszcze podczas studiów?

Praca programisty to nieustanna nauka i rozwój. Choć obecnie jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych zawodów i daje wiele możliwości, wymaga gotowości do ciągłego poznawania nowych technologii i otwartości na zmiany. Studia na kierunkach w obszarze informatyki to dobry sposób na wejście w świat technologii. Pozwalają zdobyć podstawy w obszarze struktur danych oraz najbardziej popularnych technologii czy języków programowania. W pracy programisty kluczowa jest jednak praktyka i doświadczenie. Im szybciej zaczniesz je zdobywać, pracując z klientami i wykonując dla nich komercyjne zadania, tym lepsze stanowisko będziesz miał/miała szansę zdobyć już po zakończeniu studiów.

“Udział w programie stażowym Career Starter to dobra okazja, aby w praktyce wykorzystać wiedzę i umiejętności zdobyte podczas studiów. Dwa miesiące stażu w IT.integro obfitują w szkolenia z nowych zagadnień z obszaru programowania, biznesu, a także kompetencji miękkich, takich jak wystąpienia publiczne. Będzie też wiele okazji do współpracy z zespołem wdrożeniowym, poznania modułów systemu Microsoft Dynamics 365 Business Central oraz realizacji pierwszych zadań programistycznych.” – do udziału w stażu zachęca Gabriela Ignasiak, Młodsza specjalistka ds. HR w IT.integro.

Jaką ścieżkę kariery w branży IT wybrać?

Jako przyszły programista masz wiele dostępnych ścieżek specjalizacji do wyboru. Jeśli chcesz nie tylko programować, ale również realizować swoje ambicje w bezpośredniej pracy z klientami, poznawać procesy biznesowe i pracować dla przedsiębiorstw z całego świata – kariera programisty konsultanta ERP jest dla Ciebie. W tej roli weźmiesz udział w realizacji projektów wdrożenia systemów ERP w przedsiębiorstwach. Systemy ERP to zaawansowane systemy informatyczne do zarządzania zasobami organizacji. Ich kluczową zaletą jest integracja wszystkich obszarów działalności, ponieważ dostarczają funkcjonalności do obsługi procesów produkcyjnych, logistycznych, magazynów, sprzedaży, księgowości, HR, marketingu, finansów czy raportowania.

Zaawansowane systemy ERP wykorzystują zaawansowane technologie, takie jak Business Intelligence, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe czy analizy predykcyjne. Takim systemem ERP jest Microsoft Dynamics 365 Business Central. Jako programista ERP pracujący z tym właśnie systemem, zyskujesz możliwość rozwoju zawodowego wraz z dynamiką ekspansji jednego z najbardziej popularnych programów tej klasy na świecie.

Rozpocznij karierę programisty konsultanta ERP od stażu w IT

Career Starter 2023 to doskonała okazja, aby wejść na ścieżkę kariery w branży systemów ERP. Podczas dwóch miesięcy stażu w IT.integro poznasz charakter pracy konsultantów Microsoft Dynamics 365 Business Central. Nauczysz się programować w języku AL., a także zdobędziesz wiedzę na temat procesów biznesowych w zakresie księgowości, finansów, produkcji czy logistyki. Będziesz miał/miała szansę wykonać zadanie komercyjne dla klienta. Przejdziesz także szkolenia miękkie, które rozwiną Cię w obszarze aktywnego słuchania, negocjowania, komunikacji czy zdobywania nowej wiedzy.

Pierwsze trzy tygodnie stażu uczestnicy spędzą na szkoleniach. Grupa z Poznania i Wrocławia będzie się szkoliła w siedzibie IT.integro w Poznaniu, ul. Ząbkowicka 12. Druga grupa stażystów z Warszawy i Krakowa spędzi czas szkoleń w Warszawie, gdzie ugości ich biuro na pl. Konesera 12. Osoby z Wrocławia i Krakowa będą miały zapewniony nocleg podczas okresu szkoleń. Od 24 lipca stażyści będą zdobywali doświadczenie w zespołach projektowych w swoich miastach.

Przez cały okres stażyści mogą liczyć na wsparcie od swoich buddy – osób, które przeszły tę samą ścieżkę i brały udział w poprzednich edycjach Career Starter, więc dokładnie wiedzą, z czym wiąże się konieczność wdrożenia w kulturę IT.integro i nowe obowiązki.

Staż IT Career Starter to nie tylko nauka i praca

Zależy nam, aby nowi członkowie zespołu IT.integro mogli się szybko poznać, dlatego zaplanowaliśmy dla Was wyjścia integracyjne. W poprzednich latach byliśmy na wspólnym gotowaniu, grach miejskich, rejsie na rzece i wielu innych atrakcjach. Career Starter 2023 również będzie pełen niespodzianek.

Sprawdź też 5 powodów, dla których warto wziąć udział w stażu Career Starter 2023

Aplikuj i rozpocznij karierę programisty w branży IT

Chcesz dowiedzieć się więcej o stażu IT Career Starter? Wejdź na www.CareerStarter.pl i przeczytaj o technologiach, z którymi pracujemy, dowiedz się, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, i poznaj opinie stażystów poprzednich edycji. Pamiętaj, że aplikację na staż IT dla programistów możesz wysłać tylko do 31 maja.