NAV 2016

Microsoft Dynamics NAV 2016. Polska wersja już dostępna w sprzedaży

 

Światowa premiera systemu Microsoft Dynamics NAV 2016 miała miejsce na początku października 2015 roku, podczas konferencji Directions EMEA, w Mannheim (Niemcy). Po niespełna dwóch miesiącach, do sprzedaży trafiła polska wersja systemu. Za polską lokalizację oprogramowania ERP odpowiada główny partner Microsoft Dynamics w Polsce – firma IT.integro.

 

NAV 2016. Kolejny krok bliżej chmury

 

Microsoft Dynamics NAV 2016 wprowadza szereg nowych funkcjonalności, które są kolejnym krokiem w stronę rozwiązań chmurowych oraz głębszej integracji produktów Microsoft.

Wayne Morris, Corporate Vice President, Microsoft Dynamics, podkreśla, że NAV 2016 pozwoli firmom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw podnieść jakość zarządzania oraz efektywność działań.

„Małe i średnie przedsiębiorstwa z całego świata szukają rozwiązań, które pozwolą obniżyć koszty oraz konkurować z większymi organizacjami. Wybierają technologię, która usprawnia procesy, umożliwia pracownikom wgląd w bieżące działania firmy na wszystkich urządzeniach, wykorzystując skalowalną moc chmury.” – dodaje.

 

Nowa wersja NAV 2016. Znacznie więcej niż system ERP

 

Liczba firm korzystających z Microsoft Dynamics NAV z roku na rok rośnie. Według danych podanych podczas Directions EMEA, obecnie już 117.000 firm na całym świecie korzysta z systemu Dynamics NAV. Prognozy na najbliższe lata także są optymistyczne.

Tworząc najnowszą wersję NAV 2016, Microsoft kontynuuje swoje założenia dotyczące produktu. NAV 2016 ma być szybki we wdrożeniu, łatwy w użytkowaniu oraz ma się stać realnym, funkcjonalnym wsparciem w biznesie. Są to główne powody, dla których warto wybrać najnowszą wersję Microsoft Dynamics NAV.

Microsoft dąży do integracji rozwiązań. Dlatego NAV 2016 to nie tylko system ERP. To unikalna kombinacja rozwiązań chmurowych, Business Intelligence, CRM Online oraz Office 365.

 

Co nowego w NAV 2016?

 

Po sukcesie wersji NAV 2015, poprzeczka została postawiona naprawdę wysoko. Naszym zdaniem, Microsoft sprostał oczekiwaniom użytkowników. NAV 2016 bazuje na 3 filarach, które stanowią silne strony systemu:

– funkcjonalne rozwiązanie biznesowe

– proste, intuicyjne narzędzie pracy

– szybkie wdrożenie

 

Funkcjonalne rozwiązanie biznesowe

 

Integracja jest podstawą strategii „One Microsoft”, którą promuje Satya Nadella, CEO, Microsoft. Połączenie produktów Microsoft pozwala osiągnąć lepsze efekty i stworzyć komplementarne rozwiązanie biznesowe. Paul White, Microsoft General Manager ERP Product Marketing, podczas oficjalnej premiery NAV 2016 po raz kolejny zaprezentował filozofię NAV – „in” Office 365, „on” Azure, poszerzoną o „with” Microsoft Dynamics CRM.

 

 • Współpraca natywna z Power BI

Microsoft Dynamics NAV 2016 wprowadza nowy poziom integracji z narzędziami analitycznymi Power BI. Dzięki predefiniowanym kokpitom, użytkownicy systemu mają wgląd w szczegółowe dane o poziomie sprzedaży, finansach i klientach.

microsoft dynamics nav 2016

 • Integracja z CRM Online

Połączenie rozwiązania ERP z CRM Online zapewnia klientom wyższy poziom kontroli nad działaniami oraz procesami biznesowymi. Pozwala podnieść jakość obsługi klienta poprzez analizę jego zaangażowania, a w konsekwencji wpływa na wzrost sprzedaży.

 

 • Zarządzanie dokumentami dzięki OCR

Dzięki integracji usługi OCR, nieuporządkowane dane zawarte w dokumentach PDF lub zeskanowanych fakturach są pobierane w ustrukturyzowany sposób. Umożliwia to automatyczne przetwarzanie dokumentów. Po dodaniu reguł obsługi tekstu system odpowiednio przypisuje tekst do danego dostawcy. Standardowo system obejmuje rozwiązanie Lexmark Invoice Capture Service dla Microsoft Dynamics NAV. Możliwe jest jednak korzystanie z innych usług lub oprogramowania OCR pochodzącego od innych dostawców (w tym przypadku wymagane jest jednak wprowadzenie modyfikacji przez partnera).

 

 • Rozszerzona funkcjonalność Przepływ Pracy (Workflow)

Funkcjonalność umożliwia modelowanie rzeczywistych procesów biznesowych z uwzględnieniem najlepszych praktyk lub standardów branżowych. Na przykład możliwe jest wdrożenie mechanizmów gwarantujących niezależną weryfikację limitu kredytowego nabywcy lub dwustopniową akceptację płatności dla dostawcy. Koncepcja przepływów pracy w systemie Microsoft Dynamics NAV bazuje na trzech elementach strukturalnych oraz na procesach przepływu.

Przepływy pracy odzwierciedlają reakcję na zmiany parametrów  zdefiniowanych dla firmy oraz obejmują takie elementy jak akceptacja, powiadomienie i automatyzacja procesu. Są wywoływane w wyniku zdefiniowanych parametrów dla wartości takich jak limity kredytu, sumy, lokalizacja, właściciele.

 

 • E-everything

Najnowsza wersja Microsoft Dynamics NAV wprowadziła kilka istotnych udogodnień, które pozwalają ma lepszą integrację z serwisami internetowymi. Umożliwia wysyłanie i przyjmowanie faktur elektronicznych w formie plików lub przy pomocy usług wymiany dokumentów. Standardowo obsługuje formaty PEPPOL oraz korzysta z darmowych usług wymiany dokumentów Tradeshift, umożliwiając jednocześnie partnerom wprowadzanie modyfikacji w zakresie obsługiwanych formatów i integracji usług. NAV 2016 pozwala także na automatyczne, codzienne aktualizacje kursów walut.

E-everything to także pogłębiona integracja z usługą skanowania dokumentów Lexmark, która pozwala na przechwytywanie i przechowywanie dokumentów. Usługa jest bezpłatna dla 75 dokumentów miesięcznie.

 

 • Rozszerzenia finansowe

Nowe oraz rozbudowane funkcjonalności z zakresu Finansów, dostępne w Microsoft Dynamics NAV 2016, upraszczają proces wprowadzania danych, ułatwiają dostęp do informacji, a zarazem  usprawnią pracę działów księgowości w firmach.

 

Proste, intuicyjne narzędzie pracy

 

 • Dostęp za pośrednictwem smartfonów (obsługa systemów MS, Android, iOS)

Wraz z wersją NAV 2016, użytkownicy systemu ERP mają możliwość pracy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie za pośrednictwem laptopa, tabletu i telefony. Microsoft wprowadził również uniwersalną aplikację, która pozwala na przejście do trybu oraz urządzenia, na którym aktualnie pracujesz. Aplikacja Microsoft Dynamics NAV 2016 umożliwia dostęp do Ról Użytkownika, płynnego interfejsu oraz obsługi za pośrednictwem myszki i klawiatury (klient webowy) lub dotykowo (Klient tabletowy).

NAV 2016

 • Klient internetowy

NAV 2016 wprowadził ponad 60 rozszerzeń, które zapewniają korzystanie z wielu ciekawych funkcjonalności, takich jak: zmiana języka, zmiana firmy, wyszukiwanie typu cross-column i wiele innych.

 

 • Integracja z Windows 10

Dzięki integracji z Windows 10, NAV 2016 działa na wszystkich urządzeniach. Darmową aplikację wystarczy pobrać i cieszyć się użytkowaniem na dowolnym urządzeniu mobilnym.

 

Szybkie wdrożenie

 

 • Szybkie wdrożenie dzięki natywnej współpracy z Azure SQL

Najnowsza wersja oprogramowania ERP może być zainstalowana w chmurze, dzięki wykorzystaniu bazy danych Azure SQL. Usługa umożliwia ograniczenie kosztów związanych z zakupem oraz utrzymaniem serwerów. Azure SQL gwarantuje dostępność na poziomie 99,99%, skalowalność i przewidywalną wydajność.

 

 • Automatyczne testy wydajności systemu NAV 2016

Najnowsza wersja systemu ERP posiada bogaty pakiet testów wydajności, które pozwalają w znaczący sposób ograniczyć potrzebę manualnego testowania.

 

 • Rozszerzenia

Nowa wersja NAV 2016 wprowadza możliwość tworzenia rozszerzeń w celu dostosowania aplikacji, bez potrzeby modyfikacji kodu źródłowego oraz metadanych. We wcześniejszych wersjach, dodając bądź dopasowując nowe funkcjonalności, często wymuszało to modyfikacje standardowego kodu źródłowego NAV, a w konsekwencji utrudniało aktualizacje. Nowa wersja NAV 2016 umożliwia prostą instalację, uaktualnienia oraz odinstalowanie.

 

Znacznie więcej korzyści dla biznesu

 

Microsoft Dynamics NAV to system zaprojektowany przez firmę Microsoft, który wspomaga przedsiębiorstwa w realizacji ich celów. Szybkie wdrożenie i prostota użytkowania to jego główne zalety.

Oprogramowanie Microsoft Dynamics NAV usprawnia i integruje wszystkie procesy w firmie, stwarzając możliwości w zakresie:

 • wyboru środowiska instalacyjnego pomiędzy chmurą a środowiskiem serwerowym
 • zwiększenia wydajności i uproszczenia procesów poprzez połączenie kluczowych funkcji w ramach organizacji
 • zarządzania firmą działającą w wielu lokalizacjach i krajach dzięki funkcjom ERP przeznaczonym dla firm międzynarodowych
 • integracji z Office 365, która zapewnia lepszy dostęp do poczty elektronicznej, kalendarzy i plików, a także danych, raportów i funkcji obsługujących procesy biznesowe

 

Obecnie system Microsoft Dynamics NAV jest dostępny w 40 wersjach lokalnych i pracuje z nim ponad 117.000 użytkowników.

 

Więcej na temat najnowszej wersji Microsoft Dynamics NAV 2016 na www.NAV2016.pl