Podsumowanie stażu Career Starter 2019 w IT.integro

Podsumowanie IT.integro Career Starter 2019

Pierwszego lipca progi IT.integro przekroczyło 17 stażystów, rozpoczynając tym samym kolejną edycję programu stażowego IT.integro Career Starter 2019.

Pobiliśmy kolejny rekord aplikacji do programu – otrzymaliśmy ich aż 800! Wśród kandydatów chcących rozpocząć karierę w IT przeważały kierunki techniczne i informatyczne, takie jak automatyka i budowa maszyn, mechatronika, czy po prostu informatyka.

Przeczytaj, jak przebiegały programy stażowe Career Starter 2018 i Career Starter 2017!

Jak przebiegał staż?

Program uroczyście rozpoczęliśmy 1 lipca, a w kolejnych dniach nasi stażyści przechodzili przez trzy tygodnie szkoleń. Począwszy od „gry biznesowej” przez rachunkowość, procesy, warsztat ze sztuki prezentacji, aż do najbardziej wyczekiwanego szkolenia z programowania i nauki języków C/AL i AL., które są na co dzień wykorzystywane przez konsultantów. Po zakończeniu serii szkoleń stażyści rozpoczęli wykonywanie zadań w przypisanych sobie zespołach.

Po 3 tygodniach szkoleń i 4 tygodniach pracy przyszedł czas końcowych prezentacji i podsumowań. Każdy stażysta wykonał indywidualny projekt i miał okazję go zaprezentować przed Zarządem oraz swoim przełożonym. W ten sposób wszyscy stażyści z sukcesem zakończyli etap wakacyjnego stażu. To jednak nie koniec ich pracy w IT.integro i wszyscy zostaną z nami na dłużej, aby dalej rozwijać zdobyte umiejętności i kontynuować przygodę z Microsoft Dynamics.

Na stażu nie było nudy!

Staż w IT.integro to nie tylko nauka i praca. Nasza Dział HR zadbał o odpowiednie warunki dla integracji zespołu. Zostali zaproszeni do wzięcia udziału w grze miejskiej w Starym Browarze, a także w warsztatach kulinarnych w Republice Słonecznej. Okazało się, że nasi stażyści to osoby wielu talentów! Nie dość, że programują, to jeszcze sprawnie rozwiązują rozmaite zagadki logiczne i potrafią ulepić pyszne ravioli. Co więcej, nie jest im też obca rywalizacja, co pokazali podczas firmowego turnieju w FIFĘ, który zorganizowali dla nich starsi koledzy.

Integracje pozwoliły stażystom dobrze się poznać, dzięki czemu stworzyli całkiem zgrany zespół. Podczas szkoleń nie bali się zadawać pytań i niejednokrotnie się wzajemnie wspierali. Nie stanowiła dla nich problemu ani praca grupowa, ani realizacja indywidualnych zadań.

Projekt #SPRAWNIEJrazem w ramach IT.integro shareIT

W IT.integro ważna jest nie tylko praca i osiąganie kolejnych sukcesów w realizacji codziennych obowiązków. Już od kilku lat regularnie realizujemy projekty z zakresu CSR w ramach IT.integro shareIT. W lipcu i sierpniu we wszystkich oddziałach firmy trwała zbiórka charytatywna #SPRAWNIEJrazem, za której organizację i przebieg odpowiedzialni byli właśnie stażyści. O przebiegu tego projektu można przeczytać w artykule Zakończenie zbiórki #SPRAWNIEJrazem.

Career Starter 2019 z perspektywy stażystów

W artykule Rozpoczynamy letnią edycję IT.integro Career Starter 2019! pisaliśmy o oczekiwaniach tegorocznych stażystów. O swoich doświadczeniach zdobytych podczas stażu opowiedziała nam Jagoda Piechocka – „Program stażowy Career Starter w IT.integro był dla mnie niezapomnianym doświadczeniem! Pozytywnie wspominam szkolenia w Poznaniu, na których zdobyłam mnóstwo nowej wiedzy – nie tylko z zakresu systemów ERP, a także biznesu, rachunkowości czy programowania. Poznałam wspaniałych ludzi dzięki bardzo częstym i fajnym integracjom organizowanym przez firmę. W oddziale w Warszawie przy pomocy mentora zrealizowałam bardzo ciekawy projekt będący realnym wymaganiem klienta, co dało mi mnóstwo satysfakcji. W IT.integro bardzo podoba mi się stawianie na różnorodność pracy konsultanta i bardzo chciałabym się rozwijać w tym kierunku.”

Podsumowanie

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z Career Starter 2019. Wszyscy wybrani stażyści bardzo świadomie podjęli z nami współpracę, wiedząc, że oprócz wiedzy technologicznej, informatycznej, czeka na nich masa wiedzy związanej z procesami biznesowymi i funkcjonowaniem przedsiębiorstw. Wygląda na to, że całej grupie taki profil pracy przypadł do gustu – trzymamy za nich kciuki i wspieramy w dalszym rozwoju w naszej organizacji!” – mówi Marta Krześlak, Młodszy Specjalista ds. HR.