Directions EMEA 2017

Podsumowanie Directions EMEA 2017

Directions EMEA 2017 to kolejna edycja corocznej konferencji dla partnerów Microsoft Dynamics. Każdego roku pełna jest nowości, ciekawych zapowiedzi i premier. W tym roku budziła szczególne emocje wśród firm wdrażających Dynamics NAV, które oczekiwały planów Microsoft dotyczących dalszego rozwoju systemu ERP. Spotkanie rozwiało liczne wątpliwości, które pojawiły się w ciągu kilku tygodni przed wydarzeniem.

Jedyne takie wydarzenie dla partnerów Microsoft Dynamics

Directions EMEA to ciesząca się rosnącą popularnością, niezależna konferencja partnerów Microsoft Dynamics. Wcześniej miała miejsce w takich europejskich miastach jak Paryż, Barcelona, Berlin, Rzym, Wiedeń, Poznań, Mannheim, Praga. W tym roku wydarzenie odbyło się w dniach 4 – 6 października, w słonecznym Madrycie. Wzięło w nim udział ponad 2100 uczestników – partnerów Microsoft z kanałów ERP i CRM oraz dostawcy oprogramowania (ISV) z całej Europy. W konferencji uczestniczyła także reprezentacja IT.integro.

W trakcie trzydniowego wydarzenia zagwarantowano wiele atrakcji, interesujących prelekcji, wartościowych warsztatów oraz sesji networkingowych. Directions EMEA po raz kolejny okazała się idealnym miejscem wymiany poglądów, wiedzy oraz doświadczeń pomiędzy partnerami i pracownikami Microsoft.

Zapowiedź Microsoft Dynamics NAV 2018 i Dynamics 365 „Tenerife”

Podczas wydarzenia, Microsoft zapowiedział premierę systemu Dynamics NAV 2018 oraz chmurowego rozwiązania, nadal znanego pod nazwą roboczą – Dynamics 365 „Tenerife”, które zawierać będzie pełną funkcjonalność NAV.

Światowa premiera NAV 2018 ma się odbyć w grudniu 2017 roku. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie na rynek Dynamics 365 Tenerife oraz NAV 2018 w wersji R2, planowane na wiosnę 2018 roku. Póki co, Dynamics 365 „Tenerife” będzie wdrażana w wybranych krajach jak USA, Kanada, Wielka Brytania, Dania, Francja, Niemcy, Hiszpania, Włochy, Holandia, Austria, Szwajcaria, Belgia, Szwecja i Finlandia. Premiera w Polsce nie jest jeszcze planowana.

Directions EMEA 2018

Microsoft wskazał nowe kierunki rozwoju produktów Microsoft Dynamics. Przyszłoroczna konferencja odbędzie się w Hadze. Na pewno będzie interesującym wydarzeniem. Pierwszym podsumowaniem zachodzącej ewolucji rozwiązań Dynamics 365 oraz prezentacją nowych planów i strategii.