szkolenia dla pracowników

Office 365: Nowa seria szkoleń dla pracowników SMB 

Mając na uwadze pozytywne doświadczenia z zeszłego roku, firma extendo.pl postanowiła zorganizować kolejny cykl webinariów. Mimo że i tym razem webinaria będą traktowały o Office 365, ich forma oraz docelowa grupa (a właściwie grupy) uczestników będą zupełnie inne. W związku z tym, że popularność Office 365 stale rośnie i coraz więcej firm zastanawia się, czy ta usługa faktycznie będzie im przydatna, postanowiliśmy ułatwić im tę decyzję.

Celem tej serii webinariów jest pokazanie każdemu pracownikowi, w odniesieniu do jego funkcji w firmie, co Office 365 zmieni w jego pracy. Bezpośrednim efektem ma być informacja zwrotna od pracowników dla osób decyzyjnych, na ile potrzebne i opłacalne będzie dla ich firmy wdrożenie Office 365. Dlatego każdy z odcinków webinariów będzie dedykowane innej grupie osób, w zależności od stanowiska, czy roli pełnionej w firmie. Chodzi o to, aby przedstawić funkcjonalności oraz rozwiązania problemów i potrzeb dla konkretnego działu lub zespołu.

Tematyka webinariów

Poszczególne odcinki będą nawiązywały do konkretnych obszarów działalności firmy i odnosiły się do codziennych spraw i problemów pracujących tam osób. Każde webinarium będzie też dostosowane formą prezentacji i komunikacji do danej grupy – inaczej dla pracowników IT, inaczej dla działu sprzedaży.

Webinarium dla administratorów i pracowników działów IT

Dział IT jest pierwszym, który musi się zmierzyć z perspektywą wdrożenia nowych rozwiązań, dlatego też pierwszy odcinek będzie właśnie dla niego. Wyjaśnimy w nim, z czym z perspektywy IT wiąże się wdrożenie Office 365 i jak będzie wyglądało późniejsze zarządzanie nim. Pokażemy, jakie funkcjonalności są oferowane dla administrowania usługą, m.in. pod kątem bezpieczeństwa, nadzoru, kontroli oraz zarządzania dostępem. Wyjaśnimy też strukturę samej usługi oraz najważniejsze cechy licencjonowania.

Webinarium dla kadry zarządzającej

Kadra zarządzająca jest oczywiście pojęciem bardzo ogólnym i różni się w zależności od wielkości i struktury firmy. Z perspektywy naszego webinarium będą to osoby zarządzające zespołami i działami, podejmujące kluczowe decyzje w firmie, jak również właściciele i członkowie zarządów. Zaprezentujemy funkcjonalności ułatwiające zarządzanie, nadzór oraz weryfikację działań swoich pracowników, jak również możliwości stałej kontroli nad działalnością firmy. Powiemy też, jak usprawnić swoją pracę przy dużej ilości podróży służbowych oraz jak dzięki automatyzacji pewnych procesów zaoszczędzić czas i pieniądze. Pokażemy również nowoczesne metody raportowania oraz zalety business intelligence w chmurze.

Webinarium dla pracowników sprzedaży i marketingu

W tej części cyklu skupimy się oczywiście na funkcjonalnościach, które ułatwią kontakt i współpracę z klientami, pomogą lepiej prowadzić działania sprzedażowe i marketingowe oraz zwiększą efektywność tych działań. Zaprezentujemy rozwiązania pomagające handlowcom w ich pracy w dobie wymaganej dużej mobilności oraz oczekiwań klientów, aby wszystko było załatwiane błyskawicznie. Pokażemy też narzędzia, które pozwolą działom marketingu skuteczniej propagować efekty swojej pracy i kontrolować wcielania w życie ich inicjatyw.

Webinarium dla pracowników produkcji i rozwoju

W tym odcinku nie pokażemy oczywiście funkcjonalności do zarządzania produkcją, gdyż od tego są np. systemy ERP. Zaproponujemy jednak rozwiązania, które mogą te procesy wspomóc i pomóc w znalezieniu nowych rozwiązań, które przyspieszą rozwój firmy. Przedstawimy funkcjonalności, które pomogą lepiej zorganizować i śledzić bieżące zadania. Pokażemy też, jak sprawnie tworzyć know-how w firmie oraz skutecznie go wykorzystywać, a także jak przekuć pomysły pracowników w nowe koncepcje rozwoju produktów i procesów produkcji.

Webinarium dla pracowników HR, sekretariatów i administracji

Ważną kwestią dla pracowników HR i administracji jest m.in. łatwe i skuteczne propagowanie informacji w firmie. Muszą oni mieć pewność, że komunikaty zarządu, informacje o ważnych wydarzeniach, zmianach w firmie muszą dotrą do wszystkich zainteresowanych. W sprostaniu tym wyzwaniom może właśnie pomóc Office 365, a my pokażemy, jak wykorzystać w tym celu jego funkcjonalności. Zaprezentujemy także metody skutecznego „zaopatrywania” pracowników w niezbędną im wiedzę, np. w postaci stałego dostępu do materiałów szkoleniowych oraz funkcji weryfikacji ich popularności i przydatności. Podczas webinarium przedstawimy też nowoczesne narzędzia i sposoby integracji i wymiany idei, a także efektywnej komunikacji wewnątrz firmy.

Bezpłatna rejestracja

Szkolenia będą prowadzone przez Internet w formie prezentacji wideo, przez pracowników firmy extendo.pl. Wszystkie webinaria będą całkowicie bezpłatne, a uczestnictwo w nich – nieograniczone – jedna osoba będzie mogła wziąć udział w dowolnej liczbie szkoleń. Start jest planowany na koniec października, a kolejne webinaria będą się odbywały w 2-tygodniowych odstępach.

Aby uczestniczyć w webinarium, trzeba będzie się zarejestrować na specjalnie utworzonej w tym celu stronie www, co zajmie maksymalnie 5 minut. Jednorazowo będzie można się zarejestrować na dowolną ilość szkoleń. Po rejestracji zostanie wysłana wiadomość email z dostępem do uczestnictwa w webinarium. Każdy z odcinków będzie trwał ok. 1,5h, przy czym 1h będzie poświęcona na prezentację, a kolejne 0,5h na dyskusję i pytania uczestników – zarówno w formie czatu, jak i dyskusji na żywo.

Uczestnicy webinariów dowiedzą się, jaki wpływ na ich pracę będzie miało ewentualne wdrożenie Office 365 w ich firmie. Osoby decyzyjne będą umieć odpowiedzieć na pytanie, na ile takie wdrożenie będzie miało sens biznesowy. Wszyscy dowiedzą się, co faktycznie będzie oznaczać używanie Office 365 w codziennej pracy oraz jakie zmiany w funkcjonowaniu firmy niesie ze sobą cloud computing.

 

Rejestracja dostępna pod adresem www.webinaria-online.pl