usługi chmurowe

Convergence EMEA 2015

W trakcie odbywającej się pod koniec listopada w Barcelonie konferencji Microsoft Convergence EMEA 2015, Microsoft zaprezentował kilka nowych narzędzi biznesowych oraz usługi chmurowe, które pozwolą firmom odnieść sukces na trudnym rynku, nastawionym na mobilność oraz rozwiązania chmurowe.

Chris Capossela, Dyrektor Marketingu Microsoft, szczegółowo opisał nowe możliwości Microsoft Office 365 w obszarze komunikacji w czasie rzeczywistym, analityki i zaawansowanych zabezpieczeń. Ogłosił także światową premierę Microsoft Dynamics CRM 2016 oraz zaprezentował Microsoft PowerApps – nową usługę biznesową, umożliwiającą tworzenie aplikacji połączonych z systemami w bezpieczny sposób.

Podczas konferencji wielokrotnie podkreślano znaczenie transformacji cyfrowej, która zachodzi we współczesnym rynku. Wymusza ona zmiany w firmach, by nie traciły wypracowanej pozycji. Innowacje, zaprezentowane przez Microsoft mają zapewnić przedsiębiorcom dostęp do nowoczesnych rozwiązań oraz technologii. Dzięki takim rozwiązaniom jak CRM, Office 365 czy aplikacje, firmy będą mogły same decydować o tempie zmian, mając je pod stałą kontrolą.

„Firmy starają się nadążać za tempem zachodzących przemian. Szukają technologii, która pozwoli im przejść przez transformację cyfrową” mówi Capossela. „Rozwiązania biznesowe oferowane przez Microsoft pozwolą firmom osiągnąć zamierzone cele oraz pozwolą na wykorzystanie ich potencjału i wydajności.”

 

Microsoft Dynamics CRM 2016 już dostępny

Nowa wersja jest już dostępna i możliwa do wdrożenia w wersji Online (chmurowej) i On-premises (na serwerach). CRM 2016 jest najbardziej zaawansowanym wydaniem w historii produktu. Posiada liczne rozwiązania w zakresie mobilności, obsługi aplikacji oraz analityki biznesowej. Celem CRM 2016 jest wsparcie przedsiębiorstw w osiągnięciu lepszych wyników i korzyści.

Analityka biznesowa

Analityka jest skoncentrowana na klientach i pozwala budować ich zaangażowane. CRM 2016 pozwala na korzystanie z inteligentnych narzędzi wspierających sprzedaż i marketing. Wpływają one na szybkość i trafność podejmowanych decyzji.

Mobilność

Microsoft Dynamics CRM 2016 to, podobnie jak NAV 2016, krok w stronę mobilności. Użytkownicy otrzymają pełen zakres funkcji mobilnych, dzięki którym będą mogli pracować na wszystkich urządzeniach mobilnych i systemach operacyjnych. Dodatkowo CRM 2016 pozwala na tworzenie nowych aplikacji mobilnych, które koncentrują się na realizacji konkretnych zadań w zakresie współpracy z klientami (podsumowania spotkań biznesowych).

 

Nowości w Office 365

Kompletne rozwiązanie w dziedzinie komunikacji

Użytkownicy otrzymają dostęp do usługi Skype Meeting Broadcast, która pozwala na prowadzenie transmisji w czasie rzeczywistym dla wielu użytkowników (powyżej 10.000). Użytkownicy będą mogli korzystać z dowolnej przeglądarki czy urządzenia mobilnego. Dodatkowo, użytkownicy otrzymają możliwość zarządzania połączeniami za pośrednictwem centrali Cloud PBX. Będą w stanie odbierać połączenia z dowolnego miejsca za pośrednictwem tabletów i smartfonów.

Analityka i wizualizacja danych

Microsoft wprowadza rozwiązanie do analizy procesów – Delve Org Analitycs, którego celem jest podniesienie efektywności pracy przedsiębiorstwa. Dodatkowo korporacja Microsoft udostępnia jeszcze bardziej zaawansowane analizy dzięki usłudze Power BI Pro. Użytkownicy, w czasie rzeczywistym, będą mogli prowadzić szczegółową analitykę oraz wizualizacje danych. Do tej pory tak funkcja była dostępna jako płatny dodatek dla Power BI.

Zaawansowane zabezpieczenia

Nowa funkcjonalność o nazwie Customer LockBox pozwala na pełną, bezpośrednią kontrolę dostępu do danych. Dzięki temu klienci sami decydują, czy pracownicy Microsoft, w przypadku problemów, będą mieli dostęp do ich danych, czy nie.  Kolejna funkcjonalność, Advanced Threat Protection pozwala na sprawdzenie załączników  oraz adresów URL, w celu uniknięcia zagrożenia i ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami. Kolejna funkcja o nazwie Equivio Analitycs do eDiscovery pozwala na przeglądanie oraz sortowanie wiadomości, poczty e-mail oraz dokumentów przy użyciu eDiscovery.

Krok bliżej chmury

Microsoft Convergence EMEA 2015 jest kolejnym krokiem w strategii Microsoft, bliżej chmury i mobilności. Podobnie kompilacja produktów Microsoft jest coraz bardziej zauważalna, choćby w integracji Microsoft Dynamics NAV 2016 z Office 365 i CRM Online. Kolejne miesiące zapewne nie zaskoczą nas zmianą strategii, ale na pewno nowinkami, które na bieżąco są projektowane przez Microsoft.

 

Interesują Cię usługi chmurowe? Zapraszamy do extendo.pl