Nowości z konferencji Microsoft Inspire 2018 - www.IT.integro.pl
21818
post-template-default,single,single-post,postid-21818,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive
Microsoft Inspire 2018

Nowości z konferencji Microsoft Inspire 2018

Ostatnie 12 miesięcy były dla firmy Microsoft oraz jej partnerów okresem transformacji. Jednak w ciągu kolejnego roku działania mają przyśpieszyć. Konferencja Inspire 2018, która odbyła się w dniach 15 – 19 lipca 2018 roku w Las Vegas, otwiera drzwi do innowacji, wzrostu i rozwoju specjalizacji partnerów korporacji.

Partnerski ekosystem Microsoft

Firmy na całym świecie są w trakcie głębokich przemian, które napędzane są przez chmurę, sztuczną inteligencję, mieszaną rzeczywistość i Internet Rzeczy.

Ekosystem partnerski Microsoft liczy setki tysięcy firm mających globalny wpływ na sukces przemian przedsiębiorstw i instytucji publicznych. Wdrażając aplikacje biznesowe i rozwiązania branżowe, organizacje te stają się naturalnym elementem zespołu Microsoft, dostarczając innowacyjne technologie dla milionów konsumentów.

6 kluczowych zapowiedzi w trakcie Microsoft Inspire 2018

Microsoft Inspire jest corocznym wydarzeniem organizowanym przez firmę Microsoft dla swoich partnerów. W trakcie tegorocznego spotkania przedstawiono możliwości, które pozwolą partnerom i przedsiębiorcom przenieść ich biznes na wyższy poziom dzięki nowoczesnej technologii i usługom Microsoft.

Microsoft ogłosił nowe inicjatywy oraz przedstawił narzędzia i zasoby, które mają wspierać ekosystem w dalszym wzroście, tworzeniu innowacji oraz lepszym wyróżnieniu swojej oferty na rynku. Wśród najważniejszych zapowiedzi znalazły się:

1.     Inteligentna chmura

Podczas konferencji Inspire 2018 podkreślano, że Microsoft koncentruje się na tworzeniu nowoczesnych miejsc pracy, aplikacji biznesowych, infrastruktury i sztucznej inteligencji.

Satya Nadella przedstawił ogromną skalę globalnej infrastruktury platformy Azure, która obejmuje aż 54 regiony świadczenia usługi i dostępna jest w 140 krajach.

Jedynie Microsoft może pochwalić się tak spektakularnym wynikiem. Wskazał również organizacje, które zdecydowały się na wdrożenie rozwiązań Azure, Azure Stack, Azure Sphere, Azure IoT czy Microsoft 365. Wśród nich znalazły się sieci McDonald’s, Walmart, a także Toyota, Walt Disney i port lotniczy Heathrow.

„Szacuje się, że pełna dominacja chmury nastąpi w ciągu 3 – 5 lat. Jednak w planach sprzedaży na nasz region Europy Środkowo-Wschodniej wyraźna jest tendencja utrzymana stałego poziomu sprzedaży wersji on-premise, przy jednoczesnej dużej dynamice wzrostu sprzedaży rozwiązań chmurowych na minimum kolejne 3 lata” – mówi Piotr Śledź, Prezes Zarządu, IT.integro.

2.     Microsoft 365

W trakcie wydarzenia, Microsoft przedstawił wnioski podsumowujące pierwszy rok dostępności pakietu Microsoft 365. Poinformował między innymi o 100% wzroście liczby stanowisk, a w tym o 135 000 000 komercyjnych użytkowników Office 365 (w miesięcznej perspektywie), 200 milionach aktywnych komercyjnych urządzeń z Windows 10 i ponad 65 milionach stanowisk Enterprise Mobility + Security.

3.   Premiera polskiej wersji Dynamics 365 Business Central on-cloud planowana jest na koniec roku

Jak już wcześniej informowaliśmy, jesienią tego roku na świecie ma pojawić się nowa wersja systemu Microsoft Dynamics NAV  – Dynamics 365 Business Central w modelu tradycyjnym (on-premise). Wersja chmurowa swoją światową premierę miała w kwietniu 2018 roku.

Od kilku miesięcy, wersja Dynamics 365 Business Central on-cloud jest dostępna w 14 krajach – Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Danii, Holandii, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Francji, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Szwecji i Finlandii.

Od 1 lipca 2018 roku rozwiązanie to można zakupić również w Australii, Nowej Zelandii i Południowej Korei, a jesienią pojawi się w Meksyku, Islandii i Norwegii.

Microsoft zaprosił wybranych partnerów do współpracy w ramach stworzenia planu lokalizacji systemu w wersji on-cloud w poszczególnych krajach. Będą oni odpowiedzialni za dostosowanie Dynamics 365 Business Central do lokalnych wymagań. Dzięki temu, do końca 2018 roku, rozwiązanie w wersji chmurowej ma być dostępne także w Tajlandii, Hongkongu, Indonezji, Irlandii, Singapurze, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Republice Południowej Afryki, Filipinach, Japonii, Tajwanie, Malezji, a także w Polsce – gdzie za przystosowanie do polskich wymagań odpowiadać będzie IT.integro.

Polska funkcjonalność Dynamics 365 Business Central w modelu tradycyjnym pojawi się prawdopodobnie kilka miesięcy po premierze światowej wersji – czyli w pierwszym kwartale 2019 roku.

4. Nowe perspektywy rozwoju dla partnerów Microsoft

Niezależnie od tego, czy partnerzy tworzą aplikacje, czy realizują usługi, Microsoft zaproponował nowe programy wsparcia. Ich celem jest lepsze dopasowanie do oczekiwań konsumentów, optymalizacja oraz pomoc we wdrożeniu rozwiązań na rynku. Udostępnia narzędzia, które pozwolą dotrzeć partnerom do odpowiednich klientów – małych i średnich firm, korporacji, klientów końcowych i instytucji państwowych i edukacyjnych.

5.  Innowacje dostarczone za pośrednictwem aplikacji i usług

W ramach aplikacji i usług zaprezentowano nowości dostępne w pakiecie Microsoft 365, takie jak bezpłatna wersja usługi Teams, nowe funkcjonalności obsługi zdarzeń i rozwiązania analityczne do pracy zespołowej. Korporacja zapowiedziała także udostępnienie najnowszych technologii z obszaru chmury i zarządzania danymi, w tym: Azure Data Box Disk, Azure Virtual WAN, Azure Firewall.

6.  Koncentracja na specjalizacji

Microsoft zwrócił uwagę na poszerzone usługi konsultingowe i nowe rozwiązania między partnerami (partner-to-partner solutions). Mają one pozwolić wielu organizacjom na wspólne tworzenie oferty, dostępnej dla klientów w markecie AppSource.

Podczas konferencji zachęcano partnerów do specjalizacji i koncentracji na wybranych produktach i usługach. Jak wykazują badania prowadzone wśród partnerów Microsoft, duże znaczenie dla wzrostu ich biznesu mają specjalizacje. W tym celu wprowadzono nowy program kompetencyjny o nazwie Microsoft Azure Expert MSP. Partnerzy mogą wykazać swoją wiedzę w obszarze konkretnych wyzwań biznesowych. Pod koniec tego roku, zyskają możliwość skorzystania z pakietu korzyści, które dostosowane będą do ich profilu działalności, w tym usługi generowania kontaktów biznesowych.

Plany Microsoft na przyszłość

O planach na przyszłość opowiadał Satya Nadella, CEO Microsoft, według którego priorytetem dla korporacji są potrzeby jej partnerów, których na konferencji Inspire zebrało się ponad 16 000.

Wskazał również nowe możliwości rozwoju, które stwarza Microsoft dla swoich klientów. „Gdy patrzymy w przyszłość, możliwości służenia naszym klientom w nowej erze Intelligent Cloud i Intelligent Edge są dalece większe” – mówi Satya Nadella – „Przeżyłem już [modele] klient-serwer, web, mobile, cloud, ale to, co zobaczymy w przyszłości, będzie jeszcze bardziej dogłębne”.

CEO Microsoft omówił również zagadnienia, które już od kilku lat pojawiają się w jego wypowiedziach –  Intelligent Cloud, Intelligent Edge i AI-first. Według jego słów, Microsoft skupia się na kilku podstawowych obszarach rozwiązań biznesowych, takich jak aplikacje biznesowe, modern workplace, infrastruktura, narzędzia AI. Podczas swojego wystąpienia podkreślał znaczenie sztucznej inteligencji, która ma stać się elementem wszystkich produktów korporacji, jednak aby było to możliwe należy rozwijać wszechobecną i rozproszoną strukturę obliczeniową.