Microsoft Inspire 2017

Microsoft Inspire 2017: Kontynuacja strategii chmurowej

Premiera Azure Stack oraz prezentacja nowych pakietów Microsoft 365 to kluczowe tematy niedawno zakończonej konferencji partnerskiej Inspire 2017.

 

Wydarzenie Microsoft Inspire 2017 odbyło się w dniach 9 – 13 lipca br., w Waszyngtonie. Wzięli w niej udział partnerzy Microsoft z całego świata. Nie zabrakło także reprezentacji IT.integro. Najważniejszymi tematami poruszanymi podczas spotkania była kontynuacja strategii chmurowej. Oficjalnie zaprezentowano nowość – Azure Stack, a także nowe możliwości Microsoft 365. Dodatkowo poinformowano o stworzeniu oddziału, odpowiedzialnego za wsparcie firm partnerskich w zakresie sprzedaży Microsoft Azure i Office o nazwie One Commercial Partner.

Tworzenie własnych wersji chmury z Microsoft Azure Stack

Microsoft wprowadził na rynek Microsoft Azure Stack. Oprogramowanie pozwala dostawcom usług na tworzenie własnych wersji chmury obliczeniowej, która może być uruchamiana w prywatnych centrach danych. Dodatkowo pojawiła się możliwość budowy systemów chmur prywatnych lub hybrydowych. Zdaniem przedstawicieli Microsoft, takim rozwiązaniem są zainteresowani producenci jak Dell EMC, Cisco, Lenovo i Huawei.

Azure Stack rozszerza możliwości platformy Azure i pozwala na budowę spójnej chmury hybrydowej. Eliminuje także złożoność wdrożenia systemu i umożliwia uruchomić aplikację w chmurach publicznych i prywatnych z wykorzystaniem tych samych bibliotek API czy narzędzi DevOps. Aplikacje można tworzyć znacznie szybciej gdyż komponenty dostępne są na portali Azure Marketplace.

Nowe pakiety Microsoft 365

Podczas konferencji, przedstawiciele Microsoft zaprezentowali nowe zestawy oprogramowania Microsoft 365 Enterprise i Microsoft 365 Business.

Microsoft 365 Enterprise dedykowany jest dużym organizacjom. Będzie dostępny w sprzedaży od pierwszego sierpnia br. W pakiecie znajdują się Office 365 Enterprise, Windows 10 Enterprise i Enterprise Mobility + Security.

Pakiet Microsoft 365 Business to zbiór skierowany do małych i średnich firm, maksymalnie liczących do 300 użytkowników. Zawiera on Office 365 Business Premium z okrojonym zestawem funkcjonalności, który gwarantuje bezpieczeństwo i zarządzanie wchodzących w skład Windows 10 i Enterprise Mobility + Security.

Od drugiego  sierpnia 2017 dostępna stanie się publiczna wersja przeglądowa Microsoft 365 Business, natomiast wersja komercyjna będzie mieć premierę pod koniec tego roku. Cena subskrypcji ma wynosić 20 USD miesięcznie za użytkownika.

Wg Satya Nadella, CEO, Microsoft, Microsoft 365 jest kluczową zmianą podejścia do tworzenia nowych produktów, gdyż zestaw integruje najbardziej wartościowe elementy Office 365, Windows 10 i funkcje bezpieczeństwa.

One Commercial Partner

Przedstawiciele Microsoft poinformowali swoich partnerów o stworzeniu nowego oddziału – One Commercial Partner, który ma ich wspierać w realizacji działań sprzedażowych i marketingowych w obrębie produktów chmurowych Microsoft.

Dodatkowo, jak informują przedstawiciele korporacji, Microsoft planuje zainwestować około 250 mln dolarów w projekty podnoszące liczbę wykwalifikowanych ekspertów w firmach partnerskich. Ma się to przełożyć na wzrost zysków związanych ze sprzedażą Microsoft Azure, Office i Dynamics 365.