Kongres Made in Poland 2022

IT.integro wyróżnione nagrodą MADE IN POLAND 2022

Podczas III edycji Kongresu Made in Poland 2022 IT.integro otrzymało nagrodę MADE IN POLAND 2022. Zostały nią nagrodzone polskie przedsiębiorstwa wyróżniające się znacznym wpływem na kształtowanie i rozwój polskiej gospodarki. Wydarzenie odbyło się 8-9.06.2022 w Berlinie. Dzięki transmisji wydarzenia on-line mogło wziąć w nim udział kilkadziesiąt tysięcy osób z różnych krajów.

III Kongres Made in Poland 2022

Kongres Made in Poland po raz trzeci został zorganizowany przez Polską Agencję Przedsiębiorczości. Jest platformą umożliwiającą wymianę doświadczeń oraz nawiązywanie współprac. Co roku w wydarzeniu biorą udział polscy przedsiębiorcy, którzy poszukują informacji o rynku, nowych możliwości rozwoju czy partnerów biznesowych. Kongres właśnie to im zapewnia – wspierając promocję rodzimych producentów, eksporterów oraz dystrybutorów na arenie biznesu międzynarodowego. Podczas dwóch dni konferencji eksperci dyskutowali w czterech panelach tematycznych:

  • Droga do sukcesu – Made in Poland
  • Rozwój polskich innowacji
  • Przyszłość (w) OZE
  • Światowe inwestycje Europy

W wydarzeniu wzięli udział nie tylko przedstawiciele biznesu, ale też specjaliści z instytucji gospodarczych, handlowych i zrzeszających przedsiębiorców, a także dyplomaci. Dzięki temu możliwe było zintegrowanie dwóch stron świata biznesu – publicznego i prywatnego.

IT.integro na Made in Poland

Chociaż wydarzenie odbywało się zarówno stacjonarnie, jak i online – chcieliśmy być obecni. W Berlinie IT.integro reprezentował Piotr Śledź, Prezes Zarządu. Brał udział w wielu prelekcjach poświęconych rozwojowi polskiej gospodarki oraz roli dostępności nowoczesnych technologii.

Wystąpił również jako ekspert w panelu dyskusyjnym Rozwój polskich innowacji. Dzielił się swoim doświadczeniem na temat wdrażania rozwiązań naukowych w innowacyjnych projektach biznesowych.

„Obecnie innowacje świetnie się sprzedają, zapotrzebowanie na nie jest stale rosnące – w Polsce i za granicą. Uczelnie niestety nie nadążają z dostarczaniem absolwentów na rynek pracy. Zadaniem biznesu jest wspieranie uczelni, aby poszerzać grono nauczycieli akademickich. Ich brak często wynika z warunków płacowych. Przedsiębiorstwa powinny wziąć część odpowiedzialności za kreowanie młodych kadr. W IT.integro ściśle współpracujemy z polskimi uczelniami w celu pozyskiwania najlepszych kandydatów do pracy. Wiąże się to oczywiście z uczestnictwem w życiu uczelnianym, wystąpieniami naszych specjalistów na uczelniach, wprowadzaniem tam wiedzy praktycznej oraz współpracy w ramach tworzenia programów studiów” – mówił Piotr Śledź.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią Kongresu Made in Poland. Wydarzenie oraz przyznana nagroda MADE IN POLAND 2022 inspirują nas do dalszych działań i udowadniają, że nasza wieloletnia strategia dzielenia się wiedzą o technologii, to słuszny kierunek działania.

Zobacz wystąpienia panelowe z Kongresu Made in Poland 2022

Dyskusje panelowe z Kongresu Made in Poland można obejrzeć na YouTube Polskiej Agencji Przedsiębiorczości.