BC Partner Day 2024 - konferencja dla Partnerów Microsoft Dynamics 365 Business Central i IT.integro

KSeF, Copilot w Business Central, nowe aplikacje – o czym rozmawialiśmy na BC Partner Day 2024?

Po raz kolejny spotkaliśmy się z polskimi partnerami Microsoft Dynamics 365 Business Central. Podczas BC Partner Day 2024 w siedzibie Microsoft 21 maja spotkało się ponad stu przedstawicieli firm partnerskich, poszukując nowych rozwiązań dla swoich klientów, wymieniając swoje przemyślenia dotyczące przyszłości branży i nawiązując partnerskie relacje. Ściśle ze sobą współpracujemy, dzielimy wiedzą i wspólnie budujemy wizerunek rzetelnych oraz kompetentnych polskich partnerów na globalnym rynku.

Konferencja tylko dla polskich partnerów IT.integro i Microsoft

Branża IT dla biznesu rządzi się swoimi prawami. Z jednej strony dynamika zmian w otoczeniu biznesowym, a z drugiej rewolucyjne rozwiązania z rynku IT – determinują konieczność rozmów, współpracy i wymiany wiedzy pomiędzy partnerami Microsoft Dynamics 365 Business Central.

Jednymi z kluczowych tematów, które omawialiśmy podczas BC Partner Day 2024 był rozwój narzędzi dostarczanych przez Microsoft, nowe możliwości biznesowe dzięki sztucznej inteligencji, szanse na sprzedaż poprzez Microsoft AppSource, rozwój Polish Localization o integrację z KSeF oraz czasochłonność projektów upgrade’ów Dynamics NAV do nowszych wersji Business Central.

AI w systemie ERP - Microsoft Dynamics 365 Business Central

Na scenie BC Partner Day 2024 wystąpili eksperci z IT.integro, Microsoft, a także firm partnerskich

Microsoft Dynamics 365 Business Central w ostatnich miesiącach został ogłoszony najlepszym systemem ERP na świecie roku 2024 przez Forbes Advisor. Mamy ogromne szczęście pracować właśnie z tym rozwiązaniem. O jego przewadze świadczy wachlarz funkcjonalności biznesowych oraz zaplecze technologiczne dostarczane przez Microsoft. Jest wspierany przez usługi chmurowe Microsoft Azure, narzędzia do automatyzacji, tworzenia stron i aplikacji z grupy Power Platform, narzędzie AI – Copilot – który odpowiednio wykorzystany może w niesamowity sposób podnieść efektywność pracy każdego użytkownika systemu. Jednocześnie Business Central jest w pełni zintegrowany z narzędziami biurowymi Microsoft 365, a także może współpracować z innymi rozwiązaniami Dynamics 365, np. Dynamics 365 Sales czy Dynamics 365 Customer Insights. My, jak partnerzy Microsoft, powinniśmy edukować rynek w obszarze tych możliwości i dostarczać klientom najlepsze dostępne rozwiązania.

Co nowego w portfolio aplikacji od IT.integro?

W rozwoju platformy z gotowymi aplikacjami oraz rozszerzeniami Microsoft AppSource widzimy ogromny potencjał. W 2021 roku na AppSource było już 1900 aplikacji dla samego Business Central, a obecnie jest ich aż 5300. W IT.integro inwestujemy w zespoły produktowe, aby tworzyły rozwiązania rzetelne i użyteczne z biznesowego punktu widzenia. Uczestnicy konferencji mogli poznać nowości, które pojawiły się od poprzedniego spotkania BC Partners Day 2023.

Aplikacje biznesowe IT.integro dla Business Central na Microsoft AppSource

Wśród nowych rozwiązań pojawiły się nowe rozszerzenia dla kolejnych krajów – Electronic Banking Extensions. Obecnie dostępne są rozszerzenia dla 15 krajów i wciąż powstają nowe.

Przedstawione zostały także inne nowe aplikacje biznesowe dla Business Central:

  • Cash Desk Management – aplikacja umożliwia wydajniejsze operacje, transakcje i raporty kasowe;
  • Advanced Cost Allocations – zapewnia funkcje do księgowania równoległego, alokacji i kalkulacji kosztów produkcji;
  • Fiscalization – rozwiązanie do generowania i wystawiania paragonów fiskalnych dla transakcji finansowych;
  • Bonuses & Accruals Extension PL – pozwala na zaawansowane naliczanie bonusów, rabatów i rozliczeń międzyokresowych dla polskich firm.

W ostatnim roku pracowaliśmy nie tylko nad tworzeniem nowych rozwiązań, ale także nad rozwojem naszych flagowych aplikacji. Nowe możliwości pojawiły się miedzy innymi w HR & Payroll Manager, Advanced Product Configurator czy Polish Localization. Zaprosiliśmy także partnerów do uczestnictwa w praktycznych warsztatach w obszarze Polish Localization oraz HR & Payroll Manager.

Optymalizacja procesów produkcyjnych z Advanced Product Configurator

Choć Advanced Product Configurator nie jest nową aplikacją, to znajduje swoje zastosowanie w wielu firmach – zarówno produkcyjnych, jak i usługowych. Pozwala na samodzielne ustawienie konfiguratora bez potrzeby wykonywania dodatkowych modyfikacji systemu czy znajomości programowania. Funkcjonalność umożliwia tworzenie kartotek zapasów, wariantów zapasów czy zleceń produkcyjnych w oparciu o zdefiniowane atrybuty, ich wartości, a także zależności pomiędzy atrybutami.

Aplikacja Advanced Product Configurator dla Dynamics 365 Business Central od IT.integro

Zachęcamy do odkrywania możliwości tej zaawansowanej aplikacji poprzez dokumentację aplikacji biznesowych na Business Central.

 

Jak AI kształtuje nowe modele biznesowe i rynki?

Na to pytanie odpowiadali eksperci z Microsoft, pracujący w samym źródle nowości technologicznych. Mówili o ogromnym wpływie sztucznej inteligencji na biznes, nasze codzienne życie, oraz konieczności transformacji biznesu i adaptowania nowych technologii. Musimy ją adaptować my – dostawcy technologii, a także nasi klienci – jako pracodawcy oraz jako pracownicy.

Według badań pracownicy oczekują, że rozwiązania AI pozwolą im szybko znajdować informacje, podsumowywać spotkania, realizować zadania analityczne, planować dzień czy wspierać w pracy kreatywnej.

Natomiast liderzy i pracodawcy chcą przede wszystkim zwiększenia produktywności, wsparcia pracowników w powtarzalnych zadaniach, zwiększenia satysfakcji z pracy i innych korzyści. Każdy pracodawca i lider musi zadać sobie pytanie, czy jego zespół jest gotowy na zmiany i co może zrobić, żeby swoje działania do tych zmian dostosować.

Klienci systemu ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central mają tę przewagę, że zyskują dostęp do inteligentnego AI – Microsoft Copilot – w samym systemie, a także w narzędziach Microsoft 365. Copilot wspiera ekspertów, pracowników obsługi klienta, marketingowców, HR-owców, handlowców, analityków bezpieczeństwa, pracowników IT oraz deweloperów.

Co nowego w integracji Polish Localization z Krajowym Systemem e-Faktur?

Jednym z najważniejszych tematów konferencji była integracja polskiej warstwy lokalizacyjnej Business Central z Krajowym Systemem e-Faktur. Ta kwestia dotyczy każdego z naszych klientów i jest to niezwykle istotne, aby zapewnić każdej firmie zgodność z nowymi wymaganiami legislacyjnymi. W ostatnich tygodniach Ministerstwo Finansów ogłosiło nowy termin obowiązkowego przejścia na KSeF. Widzimy w tym szansę na przeprowadzanie upgrade’ów wśród klientów. Jest to absolutnie konieczne, aby zintegrować się z KSeF. Uczestnikom BC Partner Day przedstawiliśmy harmonogram, w którym przewidujemy planowanie upgrade’ów, implementacje zmian w Polish Localization, pilotażowe wdrożenia oraz testy, a także masowe wdrożenia.

Integracja systemu ERP Dynamics 365 Business Central z Krajowym Systemem e-Faktur KSeF - BC Partner Day

Podnieśliśmy także temat JPK CIT, którego złożenie za 2025 rok będzie obowiązkowe dla pierwszych podatników już do 31 marca 2026. Postanowiliśmy również ujawnić kod źródłowy aplikacji Polish Localization na GitHubie – już niedługo będzie dostępny do wglądu.

Bonuses & Accruals Extension PL – nowa aplikacja dla polskich klientów

Aplikacja Bonuses & Accruals pozwala firmom naliczać rabaty po wystawieniu faktury sprzedaży lub faktury zakupu, a także definiować i obsługiwać np. programy lojalnościowe, tantiemy czy prowizje. W zakresie funkcjonalnym znajdziemy również możliwość księgowania rezerw na zrealizowane naliczenia bonusu.

Bonuses & Accruals Extension PL - aplikacja biznesowa dla Business Central

Bonuses & Accruals Extension PL jest rozwiązaniem dedykowanym polskim firmom. Pozwala na:

  • tworzenie faktur korygujących sprzedaży zgodnych z wymogami Polish Localization
  • oraz ułatwia tworzenie zbiorczych faktur korygujących (za okres)

Co ważne, aplikacja Bonuses & Accruals Extension PL jest bezpłatna.

Sprawna migracja danych w projektach upgrade’ów z narzędziem od IT.integro

Wszyscy partnerzy zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudnym elementów upgrade’ów Dynamics NAV do Business Central jest prawidłowo przeprowadzona migracja danych. Wśród pojawiających się problemów jest standardowe narzędzie obsługujące jedynie ograniczony zakres, brak dostosowanych narzędzi czy niewłaściwy moment w roku obrachunkowym.

Aplikacja do migracji danych z NAV do BC Data Migration Tool od IT.integro

Na własne potrzeby stworzyliśmy do tego procesu narzędzie – Data Migration Tool, którego działanie przedstawiliśmy naszym partnerom. Aby ułatwić proces upgrade’ów postanowiliśmy, że już niedługo udostępnimy bezpłatnie na GitHub nasze rozwiązanie partnerom na zasadach Open-Source.

Data Migration Tool od IT.integro - BC Partner Day 2024

Partnerzy IT.integro na scenie BC Partner Day 2024

Do grona prelegentów zaprosiliśmy w tym roku również naszych partnerów. Każdy mógł zgłosić swój temat sesji. Wśród prelegentów byli eksperci z firm EIP Dynamics, NAV24 oraz INLOGICA, którzy pokazali własne rozwiązania biznesowe.

Monika Małysa i Rafał Barnowski z EIP Dynamics pokazali B2B Portal – swoje sprawdzone rozwiązanie do sprzedaży w modelu B2B. Portal B2B jest autorskim rozwiązaniem od EIP, dedykowanym dla firm dystrybucyjnych i handlowych, które realizują sprzedaż w modelu B2B. Rozwiązanie jest zintegrowane z Business Central przez API, a jego intuicyjny interfejs ułatwia zarządzanie procesami związanymi z zakupami i sprzedażą. Podczas prezentacji przedstawimy możliwości Portalu B2B i korzyści biznesowe, m.in. lepsze dopasowanie oferty do potrzeb klientów czy sprawny przepływ danych między platforma handlową a Microsoft Dynamics 365 Business Central.

Wit Jakuczun z INLOGICA przedstawił możliwości planowania produkcji w oparciu o sztuczną inteligencję. Factory Scheduler to innowacyjne rozwiązanie oparte na wykorzystaniu zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji do optymalizacji procesu planowania produkcji w fabryce. W odróżnieniu od tradycyjnych metod planowania Factory Scheduler pozwala na przeliczanie wielu planów równocześnie, uwzględniając różnorodne kryteria i wybierając optymalny scenariusz. To narzędzie umożliwiające szybką iterację poprzez sprawdzanie wielu hipotez jednocześnie, bez konieczności modyfikacji bazy danych. Dzięki temu planista może szybko analizować różne warianty planów i podejmować najlepsze decyzje.

Arkadiusz Leśniak z NAV24 zaprezentował możliwości optymalizacji logistyki z aplikacją NAV24 Courier. Za jej pomocą można optymalizować koszty związane z planowaniem, organizowaniem i realizacją przesyłek kurierskich realizowanych bezpośrednio z Business Central. Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się, do czego służy Nav24 Courier, poznaliśmy scenariusze użycia oraz działania, a także licencjonowanie i plany rozwojowe.

Spotkanie z managementem firm partnerskich

Do dyskusji w węższym gronie zaprosiliśmy kierownictwo i członków zarządów firm naszych partnerów. Widzimy wiele wyzwań i szans w dzisiejszych warunkach biznesowych i gospodarczych. Mierzymy się z globalizacją rynku pracy i koniecznością konkurowania o pracowników z partnerami z całej Europy i nie tylko. Podzieliliśmy się z partnerami naszą strategią na zatrzymanie wartościowych pracowników, a także podejściem do konkurencji cenowej na globalnym rynku. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dyskusję. Jesteśmy pewni, że dzięki takim rozmowom możemy podejmować lepsze decyzje dążąc do zapewnienia jeszcze wyższej jakości naszych usług.

Zapraszamy do kontaktu i na partner.integro.pl

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i prelegentom BC Partner Day. Dostarczyli ogrom wiedzy, interesujących tematów oraz nowych pomysłów. Wszystkich partnerów Microsoft Dynamics 365 Business Central zapraszamy na naszą stronę internetową partner.integro.pl dedykowaną właśnie dla nich.

Do usłyszenia!