IT.integro

Konferencja Directions EMEA 2013 odsłoniła najnowsze oblicze systemu Microsoft Dynamics NAV

4 września br. zakończyła się trzydniowa, międzynarodowa konferencja „Directions EMEA 2013”, zorganizowana przez partnerów skupionych wokół systemu ERP Microsoft Dynamics NAV w Wiedniu. Spotkanie, które zgromadziło ponad 900 przedstawicieli partnerów tego systemu z całego świata, obfitowało w prelekcje, warsztaty i sesje networkingowe.
Eksperci z centrum rozwoju oprogramowania z Microsoft z Danii przedstawili najnowszą odsłonę – Microsoft Dynamics NAV 2013 R2. Wprowadzono w niej rewolucyjną zmianę – system będzie zawierał pełną integrację z Microsoft Office 365 oraz będzie dostępny na platformie Windows Azure.

Partnerzy zajmujący się Microsoft Dynamics NAV, producent systemu oraz zewnętrzni eksperci prezentowali najlepsze sposoby na wykorzystanie wszystkich nowinek technologicznych wprowadzanych przez najnowszą wersję systemu – Microsoft Dynamics NAV 2013 R2

Directions EMEA jest najlepszym miejscem, aby całemu środowisku zaangażowanemu w rozwój tego produktu zaprezentować niesamowite nowości, które zostały zaprojektowane w NAV 2013 R2. – stwierdził Paul White, Senior Director Microsoft Dynamics ERP w Microsoft. Zwrócił on uwagę, że wersja R2 pokazuje, iż zaangażowanie koncernu w rozwój tego systemu ERP jest głębokie i Microsoft dąży, aby stał się on wiodącą aplikacją dla klientów z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw.

Co ciekawe – konferencja ta jest organizowana samodzielnie przez środowisko partnerów Microsoft Dynamics NAV. Jednym z członków komitetu organizacyjnego jest przedstawiciel naszej firmy, Prezes Piotr Śledź.

Directions EMEA zostało stworzone kilka lat temu, głównie jako inicjatywa partnerów niemieckojęzycznych. Przez ten czas rozrosło się z kilkudziesięcioosobowego spotkania do kilkusetosobowej konferencji. Partnerzy zgłaszają nam coraz więcej tematów, którymi chcą się zająć, Microsoft także dba, aby pokazywać nowości zaprojektowane w systemie. Dzięki temu program konferencji cały czas się rozrasta. Już teraz nie możemy doczekać się przyszłorocznego Directions EMEA, gdzie poznamy zarysy kolejnej wersji NAV – Microsoft Dynamics NAV 2014 „Crete” – mówi Piotr Śledź.

Jedna z prezentacji biznesowych dotyczyła nowo budowanego przez Microsoft kanału partnerskiego, jakim jest program MasterVAR. IT.integro jest właśnie na etapie rekrutowania firm, które będą chciały uczestniczyć w tej sieci partnerskiej i sprzedawać pod naszą egidą oprogramowanie Dynamics ERP.

Więcej informacji na temat Directions EMEA 2013 znajduje się na stronie: www.directionsemea.com