Program stażowy z IT.integro Career Starter. Kariera w IT.
12401
post-template-default,single,single-post,postid-12401,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
IT.integro Career Starter

Kariera z IT.integro Career Starter

W 2016 roku, firma IT.integro zainicjowała program stażowy o nazwie IT.integro Career Starter. Jego celem jest wyłonienie prawdziwych talentów oraz rozwój ich umiejętności pod okiem opiekuna. Poszukiwani są studenci oraz absolwenci takich kierunków jak Informatyka, Ekonometria i pokrewne.

Staż letni

Zeszłoroczna edycja obejmowała jedynie studentów z Poznania. W tym roku staż letni będzie odbywał się w każdym z oddziałów, to znaczy w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i  Krakowie.

Aplikacje są zbierane do czerwca 2017 roku. W tym miesiącu odbędą się także test wiedzy oraz rozmowa kwalifikacyjna. Osoby, które przejdą je pomyślnie, rozpoczną szkoleniem wstępnym. Staż odbędzie się pomiędzy lipcem a październikiem. Po zakończeniu programu stażowego, najlepsi stażyści będą mogli kontynuować współpracę w wybranym przez siebie oddziale firmy.

Profil idealnego stażysty

IT.integro poszukuje studentów III, IV lub V roku kierunków Informatyki lub Ekonometrii. Ludzi młodych, ambitnych, którzy chcą się rozwijać i są otwarci na nowe doświadczenia. Umiejętność oraz zamiłowanie do programowania są warunkami koniecznymi. Dodatkowo, wymarzony stażysta powinien posiadać chociaż podstawową wiedzę z zakresu relacyjnych baz danych oraz systemów ERP.

Korzyści z programu IT.integro Career Starter

Rozwój

Przyszli konsultanci NAV będą mogli podnieść swoje umiejętności techniczne jak projektowanie, programowanie, konfigurowanie. Będą mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę z zakresu księgowości, finansów, produkcji, logistyki oraz zdobyć umiejętności miękkie takie jak aktywne słuchanie, negocjacje, uczenie się i komunikacja.

Znajomość procesów biznesowych

Przyszli konsultanci Microsoft Dynamics NAV poznają tajniki funkcjonowania przedsiębiorstw, ich specyfikę oraz zachodzące w nich procesy biznesowe.

Praca w międzynarodowym gronie

Projekty wdrożeniowe realizowane są na całym świecie. Przyszyli konsultanci będą mieli szansę pracy w międzynarodowych, wielooddziałowych firmach. Poznać nowe standardy pracy i kultury organizacyjne.

Opinie o programie stażowym IT.integro Career Starter

Program narodził się dopiero w zeszłym roku, jednak już poprzednia wersja cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród młodych ludzi. Pozytywnie oceniają atmosferę panującą w firmie oraz zespołach projektowych.

Dzięki stażowi w IT.integro dowiedziałem się wiele o pracy konsultanta, czyli osoby łączącej programowanie ze światem biznesu. Wdrożenie się w pracę firmy zostało znacznie ułatwione dzięki gruntownemu szkoleniu, przyjaznej atmosferze oraz życzliwości i chęci pomocy członków zespołu. Najlepszą promocją jest fakt, że zostałem tutaj po zakończeniu stażu – mówi Zbyszek Andrzejewski, student Politechniki Poznańskiej i uczestnik programu IT.integro Career Starter w 2016 r.

Program stażowy pozwolił młodzieży przyswoić wiedzę nie tylko stricte związaną z informatyką, ale również umożliwił oswoić się z innymi dziedzinami, jak rachunkowością.

Decyzja o odbyciu stażu w IT.integro to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Nauczyłam się tutaj masę nowych rzeczy, nie tylko z zakresu informatyki, ale także podstaw rachunkowości i finansów. Szczególnie doceniam atmosferę panującą w zespole, zawsze mogę liczyć na wsparcie i pomoc moich współpracowników. Jestem wdzięczna firmie za okazane mi zaufanie. Poczułam się doceniona, gdy od razu po zakończeniu stażu dostałam umowę o pracę – powiedziała Klaudia Kwiatkowska z Politechniki Poznańskiej. Uczestniczka zeszłorocznej edycji.

Targi Pracy 2017

Wraz z początkiem marca 2017 roku rozpoczął się sezon na akademickie targi pracy, podczas których studenci mogli zapoznać się z aktualnymi ofertami staży i zatrudnienia. Mieli również możliwość poznania potencjalnych pracodawców oraz kulturę ich pracy.

W tym roku IT.integro prezentuje siebie oraz program stażowy Career Starter podczas Akademickich Targów Pracy we Wrocławiu, Inżynierskich Targach Pracy w Warszawie oraz Targach Pracy Politechniki Poznańskiej.

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •