Jak podnieść efektywność pracy grupowej

Umiejętność pracy w zespole jest coraz bardziej doceniana przez właścicieli zarówno małych, jak i dużych firm. Praca grupowa pozwala podnieść efektywność działań oraz szybciej osiągnąć ustalone cele. Jednak wiążą się z nią wiele trudności, które mogą zaważyć na atmosferze w grupie, a co jest z tym związane, negatywnie wpłynąć na realizację zadań.

Co można zrobić, by pokonać pojawiające się trudności? To proste. Odpowiedzią jest kilka cennych porad oraz wszechobecna technologia.

Praca zespołowa posiada swoich zwolenników oraz przeciwników. Może stać się bardzo przydatną metodą angażowania pracowników, jednak aby tak się stało, wymaga wiedzy z zakresu organizacji działań zespołu. Jej brak może przynieść więcej strat niż korzyści. Wśród najczęściej wymienianych zalet pracy zespołowej należą:

– wyższa wydajność pracy,

– szybsza realizacja zadań,

– ciekawe doświadczenie,

– budowa więzi,

– przyjazna atmosfera.

Praca w grupie ma na celu wydobycie najlepszych cech z pracowników i zaangażowanie ich we wspólnie realizowane plany. Bardzo często, praca zespołowa sprawia duże problemy organizacyjne, związane z rozproszeniem odpowiedzialności, złym przekazem informacji, nieprawidłową delegacją zadań.

Już 13 stycznia odbędzie się kolejne darmowe szkolenie organizowane przez Microsoft oraz extendo.pl o nazwie:

Praca grupowa nad dokumentami w firmie. Dowiedz się jak usprawnić działania zespołu!

Podczas szkolenia uczestnicy poznają metody efektywnej współpracy w zespole pracowników, organizacji pracy oraz podziału obowiązków. Dodatkowo, specjaliści pokażą jak łatwo można wykorzystać powszechnie dostępne rozwiązania technologiczne, by praca nad dokumentami stała się prosta i przyjemna.

Bezpłatne szkolenie odbędzie się 13 stycznia 2016 roku, w godz.10.00-11.00. Realizowane jest online, dzięki czemu liczba uczestników jest nieograniczona. Szkolenie dedykowane jest pracownikom małych i średnich przedsiębiorstw. Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy zarejestrować się na stronie www.webinaria-online.pl.