IT.integro wdraża procedurę elektronicznego podpisywania dokumentów DocuSign
19292
post-template-default,single,single-post,postid-19292,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
Business Intelligence

IT.integro wdraża procedurę elektronicznego podpisywania dokumentów DocuSign

Wraz z dynamicznym rozwojem technologii cyfrowej w kolejnych obszarach działalności gospodarczej, postanowiliśmy wdrożyć w IT.integro unowocześnienie w podpisywaniu umów, zamówień oraz innych dokumentów związanych z naszą współpracą z Państwem. Jako kolejny element cyfrowej transformacji wdrożyliśmy procedurę elektronicznego podpisywania dokumentów. Narzędziem, jakie w tym celu wykorzystujemy, jest używany niemal na całym świecie DocuSign.

Podpis elektroniczny

Podpis elektroniczny jest szybką, wygodną i przy okazji chroniącą środowisko formą podpisywania dokumentów, stosowaną obecnie przez jedne z największych firm na świecie (m.in. Microsoft). Taka forma podpisu jest całkowicie legalna i honorowana zarówno przez przedsiębiorstwa, jak i organy państwowe i międzynarodowe.

Procedury składania podpisu w DocuSign

W przypadku podpisywania przez DocuSign od osób podpisujących nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie podpisu elektronicznego, ani też spełnienie żadnych kwestii formalnych. Dokumenty są przesyłane na adresy mailowe osób uprawnionych do ich podpisania. Każda z osób podpisuje dokumenty, wykorzystując podpisy dostarczane przez DocuSign, potwierdzając w ten sposób swoją tożsamość oraz uprawnienia. Następnie informacja o podpisaniu przez wszystkie wymagane osoby wraz z kompletem podpisanych dokumentów jest wysyłana do wszystkich zainteresowanych. Podpisywanie przez DocuSign nie generuje dodatkowych obowiązków ani kosztów po stronie naszych Klientów. Za utrzymanie usługi w pełni odpowiedzialne jest IT.integro.

Podpisywanie za pomocą DocuSign ma na celu usprawnienie komunikacji z naszymi Klientami, w tym głównie obieg dokumentów. Pomoże też w przyspieszeniu i kontroli procesu zamawiania usług oraz podpisywania umów.