Directions EMEA 2022

Directions EMEA 2022 – co działo się w Hamburgu? IT.integro jako Gold Sponsor

W dniach 9-11 listopada w Hamburgu odbyła się konferencja Directions EMEA 2022. To największe wydarzenie dedykowane Partnerom Microsoft Dynamics 365 Business Central, w którym w tym roku mieliśmy przyjemność brać udział w kluczowej roli Gold Sponsora, promując na hamburskich scenach zestaw naszych autorskich aplikacji – Global Integration Apps. Tegoroczna konferencja zgromadziła blisko 3000 uczestników. O czym mieliśmy okazję usłyszeć? Sprawdźcie!

Global Integration Apps – aplikacje dla grup firm i międzynarodowych organizacji

W tym roku uczestniczyliśmy w Directions EMEA jako Gold Sponsor. Pierwszego dnia konferencji w ramach popołudniowej prezentacji ISV Session zgromadziliśmy wśród publiczności blisko 450 osób (!). Podczas prezentacji dla tak licznego grona nasi eksperci – Tomasz Golis, Michał Zdanowicz i Krzysztof Zieliński – przedstawili specyfikę działania wszystkich trzech naszych aplikacji globalnych podczas specjalnego demo.

Directions EMEA 2022

Directions EMEA 2022

Temat wystąpienia brzmiał: „Master data management and intercompany trade in multi-site companies | DEMO: 3 apps”. Sesja okraszona historią znanego wszystkim użytkownikom Business Central Cronusa szczegółowo przedstawiła specyfikę techniczną trzech rozwiązań pakietu Global Integration Apps – Master Data Management System, Advanced Intercompany i Intercompany Insights. Dziękujemy za rekordową frekwencję!

Wielki moment, czyli dzień drugi konferencji i Keynote

Motyw Cronusa nie towarzyszył nam jedynie podczas sesji ISV. W trakcie drugiego dnia konferencji na głównej scenie Tomasz Golis i Prezes naszego Zarządu Piotr Śledź przybliżyli 3 000 uczestnikom historię międzynarodowej ekspansji firmy Cronus, odpowiadając jednocześnie na pytanie jak wiele grupom firm i globalnym organizacjom pracującym z Microsoft Dynamics 365 Business Central są w stanie zagwarantować aplikacje Global Integration Apps. Na scenie pojawił się też legendarny, znany wszystkim użytkownikom systemu rower – item No. 1000! 😉

Directions EMEA 2022

Directions EMEA 2022

Słynny rower w ramach zorganizowanego przez nas konkursu dla Partnerów trafił później do zwycięskich rąk jednej z uczestniczek Directions EMEA.

Całe 3 dni konferencji były dla zespołu IT.integro czasem intensywnych spotkań również właśnie na naszym stoisku! To tam czekaliśmy na Was, by porozmawiać o możliwej współpracy i odpowiedzieć dokładnie na wszelkie pytania dotyczące naszych rozwiązań.

Directions EMEA 2022

Master Data Management System, Advanced Intercompany i Intercompany Insights to pakiet certyfikowanych przez Microsoft aplikacji, służących: synchronizacji i zarządzaniu danymi centralnymi w organizacjach rozproszonych; wsparciu wysyłki dokumentów sprzedażowo-zakupowych w czasie rzeczywistym wewnątrz grupy; obsłudze magazynów i zapasów w różnych jednostkach grupy kapitałowej. Znacznie więcej o możliwościach rozwiązań dowiecie się na www.globalintegrationapps.com. A po szerszą relację z udziału IT.integro w tegorocznej edycji Directions EMEA 2022 zapraszamy na nasz profil LinkedIn.

Ponad 250 sesji i 130 prelegentów na Directions EMEA 2022

Directions EMEA 2022

Podczas Directions EMEA 2022 uczestniczyliśmy w wielu inspirujących prelekcjach i oczywiście nie zabrakło nas na wystąpieniach prowadzonych przez Microsoft. W sumie sesje zostały poprowadzone przez 55 prelegentów z Microsoftu oraz 80 prelegentów z całej społeczności Dynamics 365. Co warte zaznaczenia, w ramach nowej inicjatywy Women in Dynamics zwrócono uwagę jak dynamicznie wzrosła obecność kobiet wśród występujących – z 4% do 32% procent w ciągu roku.

Directions EMEA 2022

Wyjątkowego wydźwięku całemu wydarzeniu nadało to, że to w tym roku mija 20 lat odkąd Microsoft zastąpił Navision.

Co zmienia się w Dynamics 365 Business Central?

Jak mogliśmy dowiedzieć się  pierwszego dnia konferencji – Dynamics 365 Business Central należy do jednego z dwóch najszybciej rozwijających się produktów Microsoft Business App! System w wersji online dostępny jest w 102 lokalizacjach, a w przyszłości planowana jest również wzmożona koncentracja na rynku afrykańskim.

System może pochwalić się obecnie największą liczbą Partnerów spośród wszystkich produktów Microsoft oraz tym, że to właśnie dla Business Central dostępnych jest najwięcej produktów na platformie AppSource.

Pierwszego dnia poznaliśmy plany na najbliższy rok dotyczący rozwoju systemu. 2023 release wave obejmować będzie inwestycję w obszar m.in. Power Platform, raportów finansowych z uwzględnieniem Power BI z dołączonym API; zarządzania finansami i łańcuchem dostaw przy wbudowanej integracji z Shopify; narzędzi dla developerów, integracji z MS Teams.

Podczas drugiego dnia konferencji, Ryan Cunningham w ramach swojej prezentacji przedstawił jak silną pozycję na rynku aplikacji low code zajmuje obecnie Power Platform z Power Apps w swoim arsenale. W ciągu ostatnich 12 miesięcy platforma odnotowała ponad 2 miliardy zysku i 72% wzrost w skali rocznej.

Directions EMEA 2022

„Do more with less”, czyli bardziej wydajne wdrożenia

Microsoft zapowiedział także dalszy rozwój funkcjonalności Onboardingu, czyli jednego z elementów w duchu hasła „Do more with less” podkreślanego w czasie konferencji. System ma zatem rozwijać się w najbliższym czasie tak, by zapewnić bardziej wydajne wdrożenia – w tym pod kątem większej automatyzacji, szacowalności kosztów oraz skalowalności.

Directions EMEA 2022

Duże znaczenie podczas niejednej prelekcji przywiązywano do coraz bardziej popularnego tematu telemetrii oraz samego jej zastosowania u klientów. Będzie to kolejny rozwijany kierunek, który ma usprawnić w dużej mierze pracę administratorów systemu dzięki monitoringowi w czasie rzeczywistym i szeroko zakrojonej diagnostyce ewentualnych problemów.

To fantastyczne doświadczenie móc uczestniczyć w tak ważnym dla całej społeczności Dynamics wydarzeniu. Szczególnie w tak zaszczytnej roli, jaka przypadła nam w tym roku! Z Directions EMEA 2022 wracamy bogatsi o dużą dawkę nowej wiedzy, którą na pewno wykorzystamy, by wciąż podnosić jakość naszych usług. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z możliwościami pakietu Global Integration Apps na: www.globalintegrationapps.com. I do zobaczenia!