Co działo się podczas Microsoft Inspire 2019? 

Microsoft Inspire jest największym wydarzeniem organizowanym przez Microsoft dla firm partnerskich z całego świata. Tegoroczna konferencja Microsoft Inspire 2019 odbyła się w dniach 14-18 lipca i tysiące osób z ponad 130 krajów przyjechało do Las Vegas, aby wziąć w niej udział. Nie zabrakło też reprezentacji IT.integro – w konferencji uczestniczył Prezes IT.integro Piotr Śledź.

Podsumowanie poprzedniej konferencji znajdziesz w artykule Nowości z konferencji Microsoft Inspire 2018.

Jaki jest cel Microsoft Inspire?

Microsoft współpracuje z tysiącami firm partnerskich z całego świata. Charakteryzuje je dynamiczny rozwój, upowszechnianie transformacji cyfrowej w skali globalnej, a także wysoki poziom wykorzystania innowacyjnych technologii, w której tworzeniu uczestniczą.

Podsumowanie Microsoft Inspire 2019 IT.integro

Celem wydarzenia jest stworzenie przestrzeni do budowania relacji, dzielenia się doświadczeniem, zdobywania wiedzy, a także poznawania najnowszych rozwiązań technologicznych. Natomiast eksperci z Microsoft mają okazję do opowiedzenia o swoich projektach czy planach na przyszłość firmy. Priorytetem Microsoftu jest jednak zacieśnienie więzi z firmami partnerskimi i zwiększenie możliwości współpracy, a także jej rozwój.

Najważniejsze informacje z Microsoft Inspire 2019

Co nie powinno dziwić, najwięcej uwagi poświęcono sztucznej inteligencji oraz rozwiązaniom chmurowym. Stanowią one coraz większą rolę nie tylko w branży technologicznej – znajdują coraz szersze zastosowanie w produkcji, sektorze usługowym czy nawet rolnictwie.

Zwiększenie zysków z rozwiązań chmurowych

W ciągu 24 miesięcy od wprowadzenia programu wspólnej sprzedaży wygenerowano ponad 9,5 mld dol. przychodu. Bardzo istotną kwestią ma być zwiększenie zysków partnerów z rozwiązań chmurowych. Celem jest przyspieszenie przeprowadzania transformacji cyfrowych, zarówno wśród firm partnerskich, jak i klientów.

Podsumowanie Microsoft Inspire 2019 IT.integro

Duże oczekiwania związane są także z nową kompetencją Microsoft Security. Zapewnia ona dostęp do wielu narzędzi i innych korzyści, stworzonych w celu umożliwienia podniesienia poziomu rentowności i uzyskania przewagi konkurencyjnej, m.in. srebrna i złota odznaka kompetencji, licencja Windows 10 E5, Entreprise Mobile Security E5, Office 365 E5 i nie tylko.

Azure Migration Program

Proces migracji do chmury nie jest łatwym etapem rozwoju dla wielu przedsiębiorstw. Microsoft przedstawił nowe narzędzie, które ma na celu ułatwienie przeprowadzenia migracji do Azure. Program oferuje proaktywne porady oraz narzędzia umożliwiające zmniejszanie ryzyka. Rozwiązuje także najczęstsze trudności pojawiające się podczas przenoszenia przepływów pracy do chmury.

Przedstawienie Azure Lighthouse

Narzędzie ma umożliwić zdalne zarządzanie usługami Azure u wielu klientów i na dużą skalę. Jego celem jest zapewnienie lepszego doświadczenia dla użytkowników, a także zwiększenie automatyzacji i wydajności. Kluczowe funkcje:

  • projekcja zasobów klienta na platformie Azure,
  • możliwość skalowalnego zarządzania setkami dzierżaw klientów z jednego środowiska,
  • ochrona adresu IP zarządzania w obrębie środowiska,
  • szczegółowy dostęp do zasobów i subskrypcji klientów.

Dynamiczny rozwój Microsoft Teams

Podczas konferencji Satya Nadella omówił także bardzo szybki rozwój aplikacji Microsoft Teams. To narzędzie ułatwiające komunikację i współpracę grupową. Co jest niezwykłym sukcesem, obecnie korzysta z niego ponad 13 mln użytkowników dziennie. Aplikacja jest dostępna w 52 wersjach językowych na 181 rynkach. Jest też oferowana w ramach subskrypcji Office 365 Business i Entreprise. Nic dziwnego zatem, że Microsoft inwestuje w jej rozwój. Aby konkurować ze Slackiem, który jest obecnie wykorzystywany przez 600 tys. organizacji, od roku dostępna jest darmowa wersja próbna aplikacji.

Dynamics 365 Business Central na Microsoft Inspire 2019

Pośród najważniejszych tematów omawianych podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć systemu Microsoft Dynamics 365 Business Central, który dynamicznie się rozwija. Obecnie system ma najwięcej użytkowników w stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

Aktualizacje Dynamics 365 Business Central

Firma ogłosiła również znaczące aktualizacje dotyczące Dynamics 365 Nonprofit Accelerator oraz dwóch nowych integracji dla Dynamics 365, które są skierowane do branży finansowej oraz automotive. Co więcej, powszechnie dostępny jest program Business Applications ISV Connect. Obejmuje narzędzia oraz porady pod kątem deweloperskim, zasobami rynkowymi, a także procesami łącznego zaangażowania oraz wsparciem przy wejściu na rynek.

Dalszy rozwój Microsoft Dynamics 365 Business Central

Satya Nadella podczas swojej prelekcji zapowiedział dalszy rozwój aplikacji biznesowych rodziny  Dynamics 365, który spełniają  funkcje systemów CRM i ERP. Dodał też, że w ciągu ostatnich trzech kwartałów sprzedaż produktu wzrosła o 65%. Grupa produktów i usług Dynamics365 to ważna część  najnowszych technologii w ramach strategii ONE Microsoft.

Nieograniczone możliwości rozbudowy Dynamics 365

Satya Nadella zapowiedział powstanie 500 milionów aplikacji w ciągu kolejnych pięciu lat dzięki komponentom Power Platform. Nie będą to aplikacje tworzone przez deweloperów Microsoftu, a lokalnych partnerów. Wyzwaniem ma być wspieranie ich przez rozwijanie takich narzędzi, jak PowerApps, który umożliwia tworzenie aplikacji z niestandardowymi funkcjonalnościami bez znajomości kodu. Power BI jest narzędziem Business Intelligence, dzięki któremu w łatwy sposób można integrować dane z różnych źródeł i je analizować. Microsoft Flow z kolei pozwala na zwiększenie automatyzacji procesów przez budowanie przepływów pracy. Nowym dodatkiem PowerApps jest AI Builder, moduł do rozwijania sztucznej inteligencji, którą można zastosować do budowanej aplikacji.

Każda z aplikacji utworzonych przy pomocy PowerApps jest kompatybilna z systemem. W ten sposób Dynamics 365 Business Central ma stać się chmurą biznesową dostępną na całym świecie.

Podsumowanie Microsoft Inspire 2019

„Dynamics 365 Business Central to najbardziej popularna na świecie platforma biznesowa z rodziny Microsoft, a obecny rynek daje wiele perspektyw na jej dynamiczny rozwój. W ofercie Partnerów jest już ponad 300 aplikacji w Microsoft AppSource dla wersji Dynamics 365 Business Central on-cloud. Co więcej, na październik 2019 r. zapowiedziano premierę nowych narzędzi mających na celu ułatwienie migracji z wersji on premise do wersji chmurowej, przy jednoczesnej możliwości wyboru wersji hybrydowej i „dual rights” – mówi Piotr Śledź, Prezes IT.integro – Niewątpliwie bardzo istotnym wzbogaceniem Dynamics 365 Business Central są nowe możliwości Power Platform (Power BI, PowerApps, Microsoft Flow), w pełni zintegrowanej z Business Central oraz ciągle rozwijanych możliwości sztucznej inteligencji (AI) na potrzeby aplikacji biznesowych systemu.” – podsumowuje.