AppSource

Polska Funkcjonalność i Polska wersja językowa dostępne na AppSource!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że od lutego br. na platformie AppSource Microsoft, po wcześniejszym wymagającym procesie walidacji, zostały udostępnione dwie aplikacje. Są nimi Polish Functionality – Starter Pack (Polska Funkcjonalność – Starter Pack) oraz Polish Language for Poland (Polska wersja językowa). Całość została stworzona przez zespół IT.integro, jako konieczne dla dostępności w Polsce rozwiązania wzbogacające Microsoft Dynamics 365 Business Central (dawniej Dynamics NAV).

Polska Funkcjonalność – Starter Pack

Pierwsza z nich Polish Functionality – Starter Pack, to aplikacja wykorzystywana do prowadzenia ksiąg rachunkowych, obliczania podatków, przetwarzania transakcji sprzedaży i zakupu zgodnie z obowiązującymi polskimi przepisami prawnymi. Znajdują się w niej wszystkie niezbędne funkcje umożliwiające rozpoczęcie działalności w Polsce.

Polska Funkcjonalność wspiera przedsiębiorstwa w zakresie sprzedaży towarów i usług, poprzez wystawianie faktur, pozwala sprawnie obliczać płatności podatku VAT oraz przygotowywać deklaracje VAT. W kompleksowy sposób daje możliwość zarządzania zobowiązaniami i należnościami. Umożliwia raportowanie sprzedaży i transfer towarów dla Intrastat, a także tworzenie odpowiednich plików JPK dla polskich organów podatkowych.

Polska wersja językowa

Drugą nowością od IT.integro opublikowaną na platformie AppSource jest Polish Language for Poland. Jest to polska wersja językowa umożliwiająca pracownikom korzystanie z systemu Dynamics 365 Business Central w języku polskim. Dzięki niej, użytkownicy podczas wykonywania zadań mogą w łatwy i intuicyjny sposób przełączać się pomiędzy angielskimi a polskimi komendami, bezproblemowo pracując z dwoma wersjami językowymi.

„- Ilość osób zaangażowanych w ten projekt była spora i bardzo przekrojowa. Potrzebne były działania praktycznie wszystkich działów i każdy musiał zmierzyć się z nowymi technologiami,  zadaniami i wyzwaniami – mówi Wojciech Kwiczor, Kierownik ds. rozwoju produktów IT.integro – Zdecydowana większość prac początkowych związana była z rozpoznaniem i poznaniem materii a dopiero w kolejnym etapie z faktycznym działaniem. Bardzo doceniam zaangażowanie, determinację i otwartość umysłu całego zespołu – dodaje”.

Microsoft Dynamics 365 Business Central oficjalnie dostępny w Polsce

Jednocześnie informujemy, że wraz z pojawieniem się wspomnianych aplikacji, system Microsoft Dynamics 365 Business Central został oficjalnie dostępny w Polsce.

Zarówno Polish Functionality – Starter Pack, jak i Polish Language for Poland, mogą być stosowane dla wersji Essentials lub Premium. Wprowadzenie wersji on-premises planowane jest na przełomie I i II kwartału 2019 roku.

 

Zobacz Polish Functionality – Starter Pack w AppSource [przejdź] 

Zobacz Polish Language for Poland w AppSource [przejdź]