Aplikacje na AppSource dla użytkowników Dynamics 365

Kilka tysięcy aplikacji SaaS dla użytkowników systemu ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central

Potrzebujesz kolejnej modyfikacji w systemie ERP? Być może nie musisz płacić za jej stworzenie. Klienci Microsoft Dynamics 365 Business Central mają dostęp do bazy gotowych i sprawdzonych rozwiązań. Wystarczy wejść na Microsoft AppSource i zacząć szukać.

Czym jest platforma Microsoft AppSource?

Dzięki strategii Microsoft zwiększa się dostęp do coraz to szerszej oferty rozwiązań dla użytkowników systemu ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central. Koncepcja One Microsoft zakłada, że każda firma może stworzyć zintegrowany i jednolity ekosystem rozwiązań biznesowych z gotowych elementów. Więcej możesz przeczytać w artykule Ekosystem One Microsoft – setki narzędzi zintegrowanych z systemem ERP Dynamics 365 Business Central.

Jednym z elementów dostarczanych przez Microsoft jest właśnie Microsoft AppSource. To platforma działająca jak marketplace, czyli sklep online z aplikacjami w modelu SaaS dla klientów Dynamics 365 oraz Microsoft 365 (dawniej Office 365). Użytkownicy mogą wyszukiwać pojedyncze aplikacje lub rozszerzenia, tzw. extensions, które uzupełnią im brakującą funkcjonalność i pozwolą obsłużyć pewien proces. Dzięki Microsoft AppSource firmy mogą w jednym miejscu wyszukiwać rozwiązania tworzone przez Partnerów Microsoft z całego świata. Jest to ogromna rewolucja w zakresie dostępności nowych rozwiązań.

2000 dostępnych rozwiązań dla klientów Business Central

Platforma AppSource jest intensywnie rozwijana. Obecnie klienci Business Central mają dostęp do 2000 rozwiązań dostarczanych przez Microsoft, partnerów Microsoft – jak IT.integro, a także dostawców usług niezależnych, np. Google Pay czy Scapta – Shopify Connector. Aplikacje są najczęściej dostępne z miesięcznym darmowym okresem próbnym, aby użytkownicy mogli przetestować je przed zakupem. Pojawiają się także rozwiązania całkowicie bezpłatne. Modele licencjonowania mogą się różnić w zależności od producenta, ale coraz częściej zakup jest subskrypcyjny z płatnością miesięczną.

Aplikacje IT.integro na AppSource

IT.integro jest firmą, która jako pierwsza wśród polskich partnerów Microsoft miała możliwość opublikowania swojej aplikacji chmurowej dla klientów systemu ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central na platformie Microsoft AppSource.

Wśród 2000 rozwiązań na AppSource znajduje się 7 aplikacji biznesowych wyprodukowanych przez IT.integro. Są one dostępne w modelu SaaS dla każdego użytkownika Dynamics 365 Business Central na świecie.

Aplikacje IT.integro na Microsoft AppSource

Pakiet lokalizacyjny dla przedsiębiorstw w Polsce

System ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central jest systemem globalnym, co oznacza, że został utworzony z myślą o przedsiębiorstwach działających w różnych krajach. W każdym z nich przedsiębiorcy muszą spełniać pewne określone wymagania prawne, związane chociażby z kadrami, księgowością czy systemem podatkowym. Dla polskich przedsiębiorstw funkcjonalności zapewniające dostosowanie do polskich wymogów prawnych zapewnia właśnie IT.integro, dostarczając aplikację Polish Functionality – Starter Pack. Aby użytkownicy mogli swobodnie obsługiwać system w języku polskim, korzystają oni z kolejnej aplikacji, zapewniającej warstwę językową – Polish Language for Poland.

Bankowość elektroniczna

Za obsługę bankowości elektronicznej odpowiadają dwie aplikacje. Darmowa aplikacja bazowa Electronic Banking Base App, która dostarcza funkcjonalność do przygotowywania płatności wysyłanych do banku i przetwarzania otrzymanych wyciągów bankowych dzięki paczkom przelewów. Za komunikację z wybranymi bankami w Polsce odpowiada druga aplikacja Electronic Banking Extension PL. Aplikacje Electronic Banking są zintegrowane z modułem Polish Functionality – Starter Pack.

Aplikacje dla przedsiębiorstw międzynarodowych Global Apps

Wśród klientów IT.integro są przedsiębiorstwa działające w wielu krajach, a nawet na różnych kontynentach. Rozproszone organizacje muszą mierzyć się z pewnymi wyzwaniami, właściwymi dla charakteru ich funkcjonowania. Aby się z nimi zmierzyć, IT.integro dostarcza 3 aplikacje, tzw. Global Apps:

Na AppSource znajdziesz szczegółowe informacje o funkcjonalnościach aplikacji, linki do dokumentacji oraz cenniki. Możesz także pobrać darmowe wersje próbne i przetestować nasze rozwiązania.