akcjaEdukacja

Wakacyjna #akcjaEDUKACJA w ramach IT.integro shareIT – podziel się dobrem

23. lipca br. rozpoczęła się #akcjaEDUKACJA – pilotażowa inicjatywa programu IT.integro shareIT – podziel się dobrem. To również pierwszy projekt, za który odpowiedzialni są stażyści Career Starter 2018.

CSR – Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

#akcjaEDUKACJA to pierwszy projekt realizowany w ramach IT.integro shareIT, oparty o koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Celem akcji jest wsparcie lokalnych domów dziecka poprzez stworzenie szkolnej wyprawki dla ich podopiecznych. Chcemy wykorzystać naszą wspólną siłę i zaangażowanie, by pomagać tym, którzy tego wsparcia potrzebują.

5 komitetów – 5 domów dziecka – 5 tygodni

Zbiórka prowadzona jest wśród pracowników IT.integro i potrwa 5 tygodni. Osobami za nią odpowiedzialnymi są uczestnicy stażu IT Career Starter, którzy stworzą 5 komitetów, po jednym dla każdego z miast – Wrocławia, Warszawy i Wieliczki. Wyjątek będzie stanowił Poznań – tutaj zbiórkę poprowadzą dwa zespoły.

Zadaniem każdej z grup będzie kontakt z wybranymi przez siebie domami dziecka. To oni zbiorą informacje o potrzebnych artykułach w poszczególnych placówkach oraz – dostarczą je na miejsce, po zakończeniu akcji.

#akcjaEDUKACJA z myślą o najmłodszych

Koniec sierpnia dla każdego ucznia wiąże się z powrotem do szkoły, jednak nie dla wszystkich jest to radosny czas. Często zdarza się, że dzieci z domów dziecka z powodu braku środków finansowych nie mają szans na otrzymanie pełnej wyprawki szkolnej lub są one gorszej jakości w stosunku do artykułów posiadanych przez rówieśników.

Przedmiotem zbiórki w ramach #akcjaEDUKACJA są artykuły szkolne i plastyczne, takie jak: długopisy, ołówki, zeszyty, kredki, pisaki, farby, piórniki, plecaki, plastelina. Ważnie, aby były to przedmioty wesołe i kolorowe, takie które sprawią najwięcej radości dzieciom w wieku wczesnoszkolnym.

ShareIT – podziel się dobrem

Nasza firma liczy ponad 130 osób – to 130 szans na okazanie wsparcia i pomocy potrzebującym – mówi Daria Widerowska, Marketing & PR Manager, IT.integro – Zależy nam, aby jak najlepiej wykorzystać nasz potencjał, zaangażować każdego pracownika w czynienie dobra, a przy okazji sprawdzić współpracę, zaangażowanie oraz umiejętności organizacyjne stażystów IT Career Starter – dodaje.