Rozwój przedsiębiorstw w erze cyfrowej transformacji

11 trendów w biznesie

TEMATYKA

Świat, gospodarka, technologia przeobrażają się w zawrotnym tempie. Zmieniają się również zachowania klientów, oczekiwania rynku, możliwości. W jakim kierunku zmierzają rozwiązania biznesowe? Jaką strategię przyjęli dostawcy systemów ERP oraz chmury? Jakie trendy warto wdrożyć we własnej firmie, by nie stracić swojej pozycji?

 

W przewodniku znajdą Państwo między innymi:

Transformacja cyfrowa

Transformacja cyfrowa przynosi firmom wiele korzyści. Pozwala szczegółowo analizować zachodzące zmiany, budować nowe modele biznesowe, rozwijać się zgodnie z oczekiwaniami rynku. Niestety organizacje, które nie wkroczą w nową, cyfrową erę zostaną szybko zepchnięte w niszę, tracąc swoją konkurencyjność.

Przemysł 4.0

Koncepcja Przemysł 4.0 na stałe zmieni model funkcjonowania organizacji w branży produkcyjnej, ale nie tylko. Procesy zarządzania produkcją w znaczącym stopniu się zmienią. W przyszłości ogromne ilości danych generowanych przez systemy sterowania, pozwolą na przewidywanie zachowań, parametrów jakościowych, a również umożliwią sterowanie produkcją w skali globalnej.

Internet Rzeczy

Internet Rzeczy to koncepcja, według której przedmioty mogą gromadzić, przetwarzać i wymieniać między sobą dane za pośrednictwem sieci internetowej. Ma ona coraz większy wpływ na produkcję przedsiębiorstw, gwarantując lepszy wgląd w realizowane procesy i operacje, utrzymanie maszyn produkcyjnych oraz zdalne wsparcie dla klientów.

Sztuczna inteligencja

Według badań prowadzonych przez Guardian dla Bank of America, wartość światowego rynku robotów oraz sztucznej inteligencji jeszcze przed 2020 rokiem będzie wynosić ponad 152 mld dolarów. Wraz z rozwojem narzędzi bazujących na sztucznej inteligencji, szacuje się, że przedsiębiorstwa poprawią swoją produktywność o około 30%.

INNI POBRALI TAKŻE

System ERP w erze cyfrowej transformacji

Cyfrowa transformacja zmienia świat. Zmienia się rynek, konsumenci, konkurencja. W zaskakującym tempie pojawiają się coraz to nowsze, innowacyjne rozwiązania technologiczne. Widoczne są trendy, które nadają kierunek ewolucji.

Czy Twoja firma zyska migrując do chmury?

Chmura obliczeniowa jest kluczowym elementem transformacji cyfrowej, której jesteśmy świadkami. Chmura przestaje być opcją. Staje się warunkiem prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstw na konkurencyjnym, trudnym rynku. Aby nie narazić swojej firmy na straty, wiążące się z wykorzystaniem starych technologii i niedopasowania do wymagań klientów, dowiedz się jakie korzyści osiągnie Twoja firma dzięki migracji.

Partnerzy wydania